Razbora ranongská - Microdevario kubotai

Kód: 4989
Akcia
7 hodnotení
2,40 € –8 %
Microdevario kubotai
2,40 € –8 % 2,20 €
Skladom

Razbora ranongská - Microdevario kubotai je malá, krásna rybka vhodná do malých nádrží. Telo je priesvitné, žlto-zelené, s výrazným kovovo lesklým pruhom na boku.

Základné informácie

  • Chov: ľahký
  • Dorastajú do veľkosti: 2 cm
  • Správanie: pokojné, mierumilovné 

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 5,5 - 7
  • Optimálna teplota: 22 - 27 °C 
  • Optimálne GH: 1 - 8

Veľkosť pri predaji: okolo 1 - 2 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Razbora ranongská - Microdevario kubotai je malá, krásna rybka vhodná do malých nádrží. Telo je priesvitné, žlto-zelené, s výrazným kovovo lesklým pruhom na boku.

Charakteristika

Je pomerne adaptabilný, ideálny je chov v jednodruhovej nádrži alebo s podobne malými, neagresívnymi rybami. Dobre znáša aj nízky stĺpec vody. Chov je nutný v kŕdli, samostatne chované zle prospieva.

Správanie 

Kľudná, mierumilovná hejnová rybka.

Potrava

Všežravá - živá, mrazená, vločková. Krmivo musí byť úmerné jej veľkosti!

Pohlavie

Ťažko rozlíšiteľné, samica má viac vypuklé brucho.

Rozmnožovanie

Je veľmi náročný. Teplota vody cca 26 stupňov, ph 5.8-6.3 a tvrdosť 0-7 ° dgh. Chovný pár (lepšie chovná skupina 3 samce a 6 samíc) kladie ikry do javského machu (vytieračka cca 10 litrov z 2/3 naplnené javským machom). Ihneď po vytretí je nutné pár (skupinu) odloviť (požierajú ikry). Poter sa liahne do dvoch dní a je veľmi drobučký. Problém je kŕmenie. Takto malý poter musí byť kŕmený iba veľmi drobnou živou potravou - nálevníci, vírnici. Neskôr prijíma nauplie žiabronožky soľné. Z jedného trenia sa spravidla podarí odchovať len niekoľko desiatok mladých (cca 30-40).

Znášanlivosť

Pokojná hejnová rybka. Pokiaľ nie je v spoločnosti aspoň 8 kusov svojho druhu, je ľakavá a schováva sa. Vhodná ku iným malým rybkám a krevetkám

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: