Razbora malá - Boraras maculatus

Kód: 5060
Akcia
3 hodnotenia
2,20 € –18 %
razbora mala
2,20 € –18 % 1,80 €
Skladom

Razbora malá - Boraras maculatus je pokojná hejnová ryba, ktorá je vhodná do menších zarastených nádrží s dostatkom priestoru na plávanie a do spoločnosti rovnako veľkých rýb alebo kreviet.

Základné informácie

  • Chov: ľahký
  • Dorastajú do veľkosti: 2-3 cm
  • Správanie: pokojné, mierumilovné 

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 5,5 - 7
  • Optimálna teplota: 24 - 28 °C 
  • Optimálne GH: 1 - 8

Veľkosť pri predaji: okolo 1 - 2 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Razbora malá - Boraras maculatus je pokojná hejnová ryba, ktorá je vhodná do menších zarastených nádrží s dostatkom priestoru na plávanie a do spoločnosti rovnako veľkých rýb alebo kreviet.

Charakteristika

Pokojná hejnová rybka. Pokiaľ nie je v spoločnosti aspoň 8 kusov svojho druhu, je lákavá a schováva sa. Vhodná ku krevetkám.
Môže ale dôjsť k situácii, keď sú tieto rybky v akváriu vo väčšom počte, že bude dochádzať k požieraniu vyliahnutých krevetiek.

Správanie 

Kľudná, mierumilovná hejnová rybka. Vhodná ku krevetkám.

Potrava

Všežravá - živá, mrazená, vločková. Krmivo musí byť úmerné jej veľkosti!

Pohlavie

Ťažko rozlíšiteľné, samica má viac vypuklé brucho.

Rozmnožovanie

Je veľmi náročný. Teplota vody cca 26 stupňov, ph 5.8-6.3 a tvrdosť 0-7 ° dgh. Chovný pár (lepšie chovná skupina 3 samce a 6 samíc) kladie ikry do javského machu (vytieračka cca 10 litrov z 2/3 naplnené javským machom). Ihneď po vytretí je nutné pár (skupinu) odloviť (požierajú ikry). Poter sa liahne do dvoch dní a je veľmi drobučký. Problém je kŕmenie. Takto malý poter musí byť kŕmený iba veľmi drobnou živou potravou - nálevníci, vírnici. Neskôr prijíma nauplie žiabronožky soľné. Z jedného trenia sa spravidla podarí odchovať len niekoľko desiatok mladých (cca 30-40).

Znášanlivosť

Pokojná hejnová rybka. Pokiaľ nie je v spoločnosti aspoň 8 kusov svojho druhu, je ľakavá a schováva sa. Vhodná ku iným malým rybkám a krevetkám

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: