Neocaridina Davidi var. Blue Dream

Kód: 61
Akcia
61 hodnotení
2,40 € –25 %
blue dream 5
2,40 € –25 % 1,80 €
Skladom

Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Dream odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to kvôli jednoduchosti ich chovu a vysokej miere rozmnožovania.

Základné informácie

Chov: ľahký
 
Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8) 
Optimálna teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 14)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Veľkosť pri predaji: okolo 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Dream odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to kvôli jednoduchosti ich chovu a vysokej miere rozmnožovania.

Informácia o šľachtení

Ohľadom šľachtenia krevetiek Neocaridina Blue Dream a ich zaradenia existuje viacero nejednoznačností, a to najmä v spojitosti s ďalšími líniami modrých Neocaridina kreviet, ako sú línie Blue Velvet, Topaz a Blue Diamond. Jedna časť odbornej verejnosti uvádza krevety Blue Dream ako líniu, ktorá bola vyšľachtená z kreviet Blue Diamond, druhá čast odbornej verejnosti považuje líniu Blue Dream za líniu kreviet výšľachtenú z línie Blue Carbon rili. Naše Blue Dream krevetky pochádzajú z línie Blue Carbon rili.

Farba: Krevetky Blue dream sa vyznačujú krásnym modrým sfabení.

Starostlivosť

Krevety sú nenáročné, pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť. Mali by sa uchovávať v dobre zavedenom akváriu bez dravcov. Najdôležitejším faktorom pre parametre vody je stabilita. A pokiaľ žiadny z parametrov vody nie je v extrémoch, krevetky by mali byť šťastné a zdravé. Sú to dobrí požierači rias, a ak nie je dostatok rias, môžete  na doplnenie stravy použiť potraviny určené pre akváriové ryby a bezstavovce. Ďalším vynikajúcim doplnkom je blanšírovaná (uvarená až mäkká) zelenina.

Chov krevetiek

Ak sú samce a samice prítomné v akváriu, o ktoré sa dobre staráte, určite sa budú ďalej rozmnožovať. Samice sú väčšie a pestrejšie, samce sú menšie a vykazujú jasné sfarbenie s červenými škvrnami. 

Kŕmenie

Odporúčame krevetkám podávané kŕmenie obmieňať, čím zabezpečíte ich zdraví rast a rozmnožovanie. U nás nájdete množstvo krmív pre vaše krevetky, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií.

Správanie

Krevetky sú veľmi mierumilovné. Väčšinu dňa trávia oberaním rastlín, štrku a inými ozdobami nádrže pre riasy a iné druhy potravy. Krevetky Blue Dream sa veľmi dobre znášajú s akýmkoľvek iným typom trpasličích kreviet, ktoré nie sú agresívne.

Osobitné poznámky

Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je prudko toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať akvárium obsahujúce trpasličie krevetky.

 

Nevypĺňajte toto pole:
S Avatar autora 30.6.2023 09:38
Krevety prišli perfektne zabalené a v prvotriednej kvalite:)
Odpovedať