Neocaridina Davidi var. Yellow Sakura

Kód: 3377
Akcia
4 hodnotenia
2,40 € –16 %
6401366Z5AIWiNXJsk0 1280x1280
2,40 € –16 % 2 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Neocaridina Davidi var. Yellow Sakura odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek kvôli jednoduchosti chovu a  vysokej miere rozmnožovania.

Základné informácie

Temperament: Pokojný
Chov: ľahký

Parametre vody

Optimálny rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8) 
Optimálna teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 14)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Veľkosť pri predaji: okolo 1,30 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Neocaridina Davidi var. Yellow Sakura odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek kvôli jednoduchosti chovu a  vysokej miere rozmnožovania.

História 
Žlté Krevetky sú pomerne nedávnou farebnou variáciou divého heteropodu Neocaridina. Táto farebná variácia bola pôvodne vyšľachtená v Nemecku.

Starostlivosť
Starostlivosť o Krevety žlté je presne rovnaká ako v prípade krevetiek Red Cherry. Pokiaľ ide o parametre vody, sú nenáročné, oľubuju najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je pH, KH, GH a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre Žlté Krevetky prudko jedovatá.

Charakteristika 
Tieto krevetky sú vynikajúce ku kontrole akváriových rias, a to najmä keď sa chovajú vo väčších skupinách, často je potrebné doplniť stravu krevetiek o doplnkové krmivo a nespoliehať sa len na riasy. Vhodné je krmivo určené na kŕmenie rýb a vodných bezstavovcov. Rovnako ako krmivo pre tento druh krevetiek  je skvelá zelenina, ktorá bola dôkladne očistená, listy stromov ako Jelša, Mandľovník, alebo ja šišky. Je potrebné si uvedomiť, že v biotope, v ktorom sa krevetk prirodzene vyskytujú sa na dne nachádza lístie a ďalšie produkty stromov, a preto je ich potrebné využiť aj v akváriu.

Chov
Chov žltých kreviet v domácom akváriu je pomerne jednoduchý. Pokiaľ je v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu zrelý samec a samica, budú sa množiť. Samec žltých krevetiek je menší a trochu menej farebný, zatiaľ čo samice sú väčšie a majú hlbšie a sýtejšie farby.

Správanie Yellow Shrimp 
Krevetky Yello Shrimp je veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

Osobitné poznámky
Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov a hnojív obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať, alebo hnojiť akvárium výrobkami s obsahom mede.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: