Neocaridina Davidi var. Bloody Mary

Kód: 52/1 K 52/10 Zvoľte variant
Neohodnotené
2,50 € 25 € od 2,50 €
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Počet
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Vedecký názov: Neocaridina davidi var. Red
Ďalšie vedecké názvy: Neocaridina heteropoda, Neocaridina denticulata sinensis
Všeobecný názov: Krevetky Bloody Mary
Iný všeobecný názov: Bloody Mary Shrimp
 
Temperament: Pokojný
Chov: ľahký
Úroveň starostlivosti: ľahká
Pôvod: Taiwan
Nájdené vo voľnej prírode: Nie

Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8) 
Optimálna teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 14)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)
Životnosť: 1 - 2 roky Veľkosť: 2,5 - 3 cm

Veľkosť pri predaji 1 - 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

História
Krevety Bloody Mary sú variáciou červenej farby divého heteropodu Neocaridina. Táto farebná variácia sa pôvodne chovala v Nemecku a koncom 90. rokov sa začala objavovať v Spojených štátoch. Sú to bezpochyby najobľúbenejšie krevetky. Tieto krevetky odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek  kvôli ľahkosti s parametrami vody a vysokej miere rozmnožovania.

Starostlivosť
Krevety Bloody Mary sú nenáročné krevety, pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť. Mali by sa uchovávať v dobre zavedenom akváriu bez dravcov. Najdôležitejším faktorom pre parametre vody je stabilita. A pokiaľ žiadny z parametrov vody nie je v extrémoch, krevetky Bloody Mary by mali byť šťastné a zdravé. Sú to dobrí požierači rias, a ak nie je dostatok rias, môžete  na doplnenie stravy použiť potraviny určené pre akváriové ryby a bezstavovce. Ďalším vynikajúcim doplnkom je blanšírovaná (uvarená až mäkká) zelenina.

Chov krevetiek Bloody Mary
Ak sú samce a samice prítomné v akváriu, o ktoré sa dobre staráte, určite sa budú ďalej rozmnožovať. Samice sú väčšie a pestrejšie, samce sú menšie a vykazujú jasné sfarbenie s červenými škvrnami. 

Správanie
Bloody Mary krevetky sú veľmi mierumilovné. Väčšinu dňa trávia oberaním rastlín, štrku a inými ozdobami nádrže pre riasy a iné druhy potravy. Krevetky Bloody Mary sa veľmi dobre znášajú s akýmkoľvek iným typom trpasličích kreviet, ktoré nie sú agresívne. Keď sa krevetky Bloody Mary chovajú v akváriu, ktoré nemá predátorov, sú veľmi aktívne a schovávajú sa až pri vzliekaní (uvoľnenie exoskeletu na umožnenie rastu).

Osobitné poznámky
Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je prudko toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať akvárium obsahujúce trpasličie krevetky.