Neocaridina Davidi var. Blue Sapphire

Kód: 6746
Akcia
3 hodnotenia
3 € –13 %
blue sapphire
3 € –13 % 2,60 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Sapphire odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to kvôli jednoduchosti ich chovu a vysokej miere rozmnožovania.

Základné informácie

Chov: ľahký
 
Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8) 
Optimálna teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 14)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Veľkosť pri predaji: okolo 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Sapphire odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to kvôli jednoduchosti ich chovu a vysokej miere rozmnožovania.

Farba: Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Sapphire sa vyznačujú krásnym tmavo modrým sfarbením.

Starostlivosť

Krevety sú nenáročné, pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť. Mali by sa uchovávať v dobre zavedenom akváriu bez dravcov. Najdôležitejším faktorom pre parametre vody je stabilita. A pokiaľ žiadny z parametrov vody nie je v extrémoch, krevetky by mali byť šťastné a zdravé. Sú to dobrí požierači rias, a ak nie je dostatok rias, môžete  na doplnenie stravy použiť potraviny určené pre akváriové ryby a bezstavovce. Ďalším vynikajúcim doplnkom je blanšírovaná (uvarená až mäkká) zelenina.

Chov krevetiek

Ak sú samce a samice prítomné v akváriu, o ktoré sa dobre staráte, určite sa budú ďalej rozmnožovať. Samice sú väčšie a pestrejšie, samce sú menšie a vykazujú jasné sfarbenie s červenými škvrnami. 

Kŕmenie

Odporúčame krevetkám podávané kŕmenie obmieňať, čím zabezpečíte ich zdraví rast a rozmnožovanie. U nás nájdete množstvo krmív pre vaše krevetky, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií.

Správanie

Krevetky sú veľmi mierumilovné. Väčšinu dňa trávia oberaním rastlín, štrku a inými ozdobami nádrže pre riasy a iné druhy potravy. 

Osobitné poznámky

Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je prudko toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať akvárium obsahujúce trpasličie krevetky.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: