Neocaridina Davidi var. Bloody Mary Grade A

Kód: 5659
Akcia
1 hodnotenie
2,40 € –33 %
Grade A 1
2,40 € –33 % 1,60 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Temperament: Pokojný
Chov: ľahký

Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8) 
Optimálna teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 14)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)
Životnosť: 1 - 2 roky Veľkosť: 2,5 - 3 cm

Veľkosť pri predaji: okolo 1,50 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Náš komentár

Krevetka Bloody mary patrí pod rod Neocaridiny. Čo sa týka varianty medzi odbornou verejnosťou kolujú určité nejednozačné vyjadrenia. Niektorý chovatelia považujú variant Bloody Mary len za súčasť varianty Red Sakura, stým že Bloody Mary je sfarbená do tmavšej červenej farby. Ďalšia časť chovateľov považuje Bloody Mary za samostatnú líniu kreviet úplne oddelenú od línie Red Sakura a vyšľachtenú z kreviet var. Shoko. Naše Bloody Mary krevetky pochádzajú zo samostatnej línie Schoko.

Grade A je označenie pre kvalitu. Jedná sa o plne vyfarbené krevetky, ktoré však nemajú tak výrazne krvavo červenú farbu.Jedná sa o vyselektované krevetky, ktoré však naďalej držia líniu Bloody Mary a ich mláďatá môžu mať tmavú krvavočervenú farbu.

Starostlivosť

Krevety Bloody Mary sú nenáročné krevety, pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť. Mali by sa uchovávať v dobre zavedenom akváriu bez dravcov. Najdôležitejším faktorom pre parametre vody je stabilita. A pokiaľ žiadny z parametrov vody nie je v extrémoch, krevetky Bloody Mary by mali byť šťastné a zdravé. Sú to dobrí požierači rias, a ak nie je dostatok rias, môžete  na doplnenie stravy použiť potraviny určené pre akváriové ryby a bezstavovce. Ďalším vynikajúcim doplnkom je blanšírovaná (uvarená až mäkká) zelenina.

Chov krevetiek Bloody Mary

Ak sú samce a samice prítomné v akváriu, o ktoré sa dobre staráte, určite sa budú ďalej rozmnožovať. Samice sú väčšie a pestrejšie, samce sú menšie a vykazujú jasné sfarbenie s červenými škvrnami. 

Kŕmenie

Odporúčame krevetkám podávané kŕmenie obmieňať, čím zabezpečíte ich zdraví rast a rozmnožovanie. U nás nájdete množstvo krmív pre vaše krevetky, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií.

Správanie

Bloody Mary krevetky sú veľmi mierumilovné. Väčšinu dňa trávia oberaním rastlín, štrku a inými ozdobami nádrže pre riasy a iné druhy potravy. Krevetky Bloody Mary sa veľmi dobre znášajú s akýmkoľvek iným typom trpasličích kreviet, ktoré nie sú agresívne. Keď sa krevetky Bloody Mary chovajú v akváriu, ktoré nemá predátorov, sú veľmi aktívne a schovávajú sa až pri vzliekaní (uvoľnenie exoskeletu na umožnenie rastu).

Osobitné poznámky

Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je prudko toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať akvárium obsahujúce trpasličie krevetky.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: