Neocaridina var. Blue Dream Grade A

Kód: 5590
Akcia
8 hodnotení
1,80 € –11 %
Dream Blue Shrimp 19 1024x1024
1,80 € –11 % 1,60 €
Skladom

Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Dream odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to kvôli jednoduchosti ich chovu a vysokej miere rozmnožovania.

Základné informácie

Chov: ľahký
 
Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8) 
Optimálna teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 14)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Veľkosť pri predaji: okolo 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Náš komentár

Kvalita sfarbenia kreviet Neocaridina sa hodnotí a označuje známkami  SSS, SS, S, A, B, C (SSS - najvyššia známka). Vyfarbenie krevetiek priamo súvisí s kvalitou chovu, a môže byť zlepšené vytvorením vhodných podmienok v akváriu, tmavým pozadím, tmavým dnom, kvalitným a pestrým krmivom, dobrými parametrami vody a selekciou krevetiek. Krevety označené ako Grade A majú menej výraznú farbu, avšak naďalej držia genetickú líniu.

Farba: Krevetky Blue dream sa vyznačujú modrou farbou panciera.

Starostlivosť

Krevety sú nenáročné, pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť. Mali by sa uchovávať v dobre zavedenom akváriu bez dravcov. Najdôležitejším faktorom pre parametre vody je stabilita. A pokiaľ žiadny z parametrov vody nie je v extrémoch, krevetky by mali byť šťastné a zdravé. Sú to dobrí požierači rias, a ak nie je dostatok rias, môžete  na doplnenie stravy použiť potraviny určené pre akváriové ryby a bezstavovce. Ďalším vynikajúcim doplnkom je blanšírovaná (uvarená až mäkká) zelenina.

Chov krevetiek

Ak sú samce a samice prítomné v akváriu, o ktoré sa dobre staráte, určite sa budú ďalej rozmnožovať. Samice sú väčšie a pestrejšie, samce sú menšie a vykazujú jasné sfarbenie s červenými škvrnami. 

Kŕmenie

Odporúčame krevetkám podávané kŕmenie obmieňať, čím zabezpečíte ich zdraví rast a rozmnožovanie. U nás nájdete množstvo krmív pre vaše krevetky, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií.

Správanie

Krevetky sú veľmi mierumilovné. Väčšinu dňa trávia oberaním rastlín, štrku a inými ozdobami nádrže pre riasy a iné druhy potravy. Krevetky Bloody Mary sa veľmi dobre znášajú s akýmkoľvek iným typom trpasličích kreviet, ktoré nie sú agresívne.

Osobitné poznámky

Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je prudko toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať akvárium obsahujúce trpasličie krevetky.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: