Mini ráčik CPO - Cambarellus patzcuarensis orange

Kód: 4986
3 hodnotenia
5 €
Skladom

Mini ráčik CPO je trpasličí druh raka, ktorý dorastá do veľkosti 4–5 cm. Veľkou výhodou je, že neničí rastliny a pri dostatočnom kŕmení nenapadá ani ostatných živočíchov v akváriu

Základné informácie

  • Chov: stredne ťažký5
  • Dorastajú do veľkosti: 4 - 5 cm

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 6 - 8
  • Optimálna teplota: 15 - 24 °C 
  • Optimálne GH: 8 - 10

Veľkosť pri predaji: okolo 2cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Mini ráčik CPO je trpasličí druh raka, ktorý dorastá do veľkosti 4–5 cm. Veľkou výhodou je, že neničí rastliny a pri dostatočnom kŕmení nenapadá ani ostatných živočíchov v akváriu

Potrava

Rak je všežravec. Všeobecne platí, že mladý rak, to znamená do veku zhruba šiestich mesiacov, dáva prednosť živočíšnej strave bohatej na bielkoviny. Vhodné kŕmiť granulami pre kôrovce a krevety. Strávia tablety pre ryby žijúce pri dne (napr. Tetra Wafer Mix). Nitenky, patentky, sparené žihľavy, cvrčky, múčne červy, surové rybie mäso, šalát, akváriové ulitníky, malé rybky, dážďovky - všetko mrazené aj nemrazené. Je to veľký pojedač okružákov (a dokáže odviečkovať aj neritinu a zožrať ju za noc) a hlavne ich škrupín, získava tým totiž vápnik, ktorý je potrebný v čase keď sa vyzlieka. Pojedá aj zeleninu a ovocie a tiež mŕtve rybky.
Nevhodné: hovädzie a iné mäso z teplokrvných zvierat.

Rozmnožovanie

Samičky znášajú vajíčka 24 hodín po oplodnení, býva ich okolo 20-50 av jednej sezóne môžu mať viac znášok. Ďalších asi 14-30 dní (podľa teploty vody) potom nosia vajcia na tele. V tomto období je potrebné správať sa k nej veľmi ohľaduplne, pretože poplašená samička často reaguje na stres a rušenie odhodením vajíčok.

Znášanlivosť

Je to malý druh, ktorý neničí akváriové rastliny, a pri dobrom kŕmení si nevšíma ani malé rybky a to ani poter. Pri dostatku potravy je možné odchovávať mladé ráčiky v spoločnosti dospelých.
Avšak ak príde na chuť plutvám pomalších rýb, preferuje ich pred suchým kŕmením a nelení si „dôjsť“ ani pre bettu odpočívajúcu na rastlinách. S obľubou chytá potom aj pancierniky, ktorí odpočívajú na dne.

Cambarellus patzcuarensis orange

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: