Caridina Gracilirostris var. Red Nose

Kód: 5849
Akcia
4 hodnotenia
3 € –20 %
Caridina gracilirostris 0
3 € –20 % 2,40 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Krevetky Caridina Red Nose odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to z dôvodu ich veľkej tolerancii ku parametrom vody ako Gh, Kh a Ph. Každého chovateľa zaujmú svojou unikátnou stavbou tela, ktorej dominuje dlhý "nos". Krevetky Red Nose môžu byť chované v jednom akváriu s krevetkami Neocaridina, pričom sa medzi sebou určite nebudú krížiť.

Základné informácie

Chov: ľahký
 
Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 7 - 8 
Optimálna teplota: 20 - 28 C  
Optimálne GH: 6 - 20 mg/L 
Optimálne KH: 2 - 10 mg/L 
Optimálne TDS: 150 - 350 ppm 

Veľkosť pri predaji: 1 až 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Krevetky Caridina Red Nose odporúčame každému, kto práve začína s chovom krevetiek, a to z dôvodu ich veľkej tolerancii ku parametrom vody ako Gh, Kh a Ph. Každého chovateľa zaujmú svojou unikátnou stavbou tela, ktorej dominuje dlhý "nos".Krevetky Red Nose môžu byť chované v jednom akváriu s krevetkami Neocaridina, pričom sa medzi sebou určite nebudú krížiť.

Starostlivosť

Krevety sú nenáročné, pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť. Mali by sa uchovávať v dobre zavedenom akváriu bez dravcov. Najdôležitejším faktorom pre parametre vody je stabilita. A pokiaľ žiadny z parametrov vody nie je v extrémoch, krevetky by mali byť šťastné a zdravé. Sú to dobrí požierači rias, a ak nie je dostatok rias, môžete  na doplnenie stravy použiť potraviny určené pre akváriové ryby a bezstavovce. Ďalším vynikajúcim doplnkom je blanšírovaná (uvarená až mäkká) zelenina.

Odchov krevetiek

Odchov krevetiek nie je jednoduchý. Samice vypúšťajú larvy, ktoré na rozmnožovanie potrebujú brakickú vodu.

Kŕmenie

Odporúčame krevetkám podávané kŕmenie obmieňať, čím zabezpečíte ich zdraví rast a rozmnožovanie. U nás nájdete množstvo krmív pre vaše krevetky, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií.

Správanie

Krevetky sú veľmi mierumilovné. Väčšinu dňa trávia oberaním rastlín, štrku a inými ozdobami nádrže pre riasy a iné druhy potravy. Krevetky sa veľmi dobre znášajú s akýmkoľvek iným typom trpasličích kreviet, ktoré nie sú agresívne.

Osobitné poznámky

Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je prudko toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať akvárium obsahujúce trpasličie krevetky.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: