Caridina Cantonensis var. Red Bolt

Kód: 5611
Akcia
3 hodnotenia
3,50 € –14 %
red bolt
3,50 € –14 % 3 €
Skladom

Vedecký názov: Caridina cf. cantonensis

Chov: stredne náročný

Parametre vody:
Optimálny rozsah pH: 6.0 - 6.8
Optimálna teplota: 20 - 22 °C 
Optimálne GH: 3 - 6
Optimálne KH: 0 - 2
Optimálne TDS: 120 - 150 ppm

Veľkosť pri predaji: okolo 1.5 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Starostlivosť 
Pokiaľ ide o parametre vody, sú krevetky Caridina stredne náročné, obľubujú najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je pH, KH, GH, TDS a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre krevetky prudko jedovatá. Caridiny potrebujú vodu s pH nižšou ako je neutrálna optimálne okolo hodnoty 6,5 alebo mierne nižšej. Rovnako GH by nemala prekročiť 6 a klesnúť pod 3. Uhličitanová tvrdosť KH sa odporúča v rozsahu 0-2, a to všetko pri zachovaní TDS 120 - 150 ppm.

Pri chove týchto kreviet sa odporúča použitie reverznej osmózy a remineralizácia vody špeciálnymi soľami pre krevety rodu Caridina a zároveň použitie aktívneho substrátu, ktorý znižuje PH na optimálne hodnoty.

Rozmnožovanie
Chov v domácom akváriu závisí od udržania parametrov vody. Pokiaľ udržujete optimálne parametre vody v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu budú sa vám množiť.

Správanie 
Krevetky Caridina sú veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

Parametre vody:
Optimálny rozsah pH: 6.0 - 6.8
Optimálna teplota: 20 - 22 °C 
Optimálne GH: 3 - 6
Optimálne KH: 0 - 2
Optimálne TDS: 120 - 150 ppm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie