Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger

Kód: 6157
Akcia Akcia týždňa
4 hodnotenia
3 € –26 %
Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger
3 € –26 % 2,20 €
Skladom

Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger je kreveta, ktorá je veľmi populárna medzi začínajúcimi, ale aj skúsenými chovateľmi kreviet. Začínajúci krevetaristi určite ocenia, že vydržia veľmi široký rozsah parametrov GH, KH a PH vody. Skúsení chovatelia na druhej strane ocenia stabilnú genetiku, čo znamená, že je potrebná len minimálna selekcia. Je možné ich chovať aj na aktívnom, aj na pasívnom substráte.

Čo sa týka sfarbenia táto kreveta má zlatistú až oranžovú farbu panciera. Na pancieri sa vyskytujú čierne bodky.

Temperament: Pokojný
Chov: Jednoduchý
 
Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 6 - 7,5
Optimálna teplota: 21 - 24 °C 
Optimálne GH: 4 - 8 mg/L
Optimálne KH: 0 - 4 mg/L 
Optimálne TDS: 100 - 250 ppm
Veľkosť: 2,5 - 3 cm

Veľkosť pri predaji: okolo 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger je kreveta, ktorá je veľmi populárna medzi začínajúcimi, ale aj skúsenými chovateľmi kreviet. Začínajúci krevetaristi určite ocenia, že vydržia veľmi široký rozsah parametrov GH, KH a PH vody. Skúsení chovatelia na druhej strane ocenia stabilnú genetiku, čo znamená, že je potrebná len minimálna selekcia. Je možné ich chovať aj na aktívnom, aj na pasívnom substráte. Tieto krevety je možné chovať aj s krevetami rodu Neocaridina, pričom veľká ich výhoda je, že sa nekrížia.

Čo sa týka sfarbenia táto kreveta má zlatistú až oranžovú farbu panciera. Na pancieri sa vyskytujú čierne bodky.

História

Krevetky Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger majú svoj pôvod v Číne.

Starostlivosť 
Pokiaľ ide o parametre vody, sú krevetky Tangerine Tiger absolútne nenáročné, obľubujú najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je pH, KH, GH a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre krevetky prudko jedovatá.

Charakteristika
Tieto krevetky sú vynikajúce ako kontrola množenia akváriových rias, a to najmä keď sa chovajú vo väčších skupinách. Často je potrebné doplniť stravu krevetiek o doplnkové krmivo a nespoliehať sa len na riasy. Vhodné je krmivo určené na kŕmenie rýb a vodných bezstavovcov. Rovnako ako krmivo pre tento druh krevetiek  je skvelá zelenina, ktorá bola dôkladne očistená, listy stromov ako jelša, mandľovník, alebo jelšové šišky. Je potrebné si uvedomiť, že v biotope, v ktorom sa krevetky prirodzene vyskytujú, sa na dne nachádza lístie a ďalšie produkty stromov, a preto je ich potrebné využiť aj v akváriu.

Rozmnožovanie
Chov v domácom akváriu závisí od udržania parametrov vody. Pokiaľ udržujete optimálne parametre vody v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu sa zrelý samec a samica budú množiť. Krevetky Caridina Serrata je možné krížiť s inými krevetkami Caridina. S krevetami Neocaridina sa nekrížia.

Správanie 
Krevetky Caridina sú veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: