SL-Aqua Purify 150ml

Kód: 237
Neohodnotené
Značka: SL-Aqua
9 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

SL-Aqua Purify obsahuje rôzne kmene baktérií schopné rozkladať odpadové zložky, akými sú amoniak, amónium a dusitany. Prípravok je vhodný pre vody s najrôznejšími podmienkami a je neškodný pre všetky živočíchy i rastliny.

Detailné informácie

Podrobný popis

SL-Aqua Purify obsahuje rôzne kmene baktérií schopné rozkladať odpadové zložky, akými sú amoniak, amónium a dusitany. Amoniak a amónium sa do akvária nezriedka dostávajú cez potravu a výkaly živočíchov. Tieto zložky sú následne chemickými reakciami premenené na dusitany. SL-Agua Purify je vhodný pre vody s najrôznejšími podmienkami a je neškodný pre všetky živočíchy i rastliny.

Dusitany a amoniak sú pre všetko živé mimoriadne nebezpečné. Aby sme sa im vyhli, v akváriu potrebujeme udržiavať správnu bakteriálnu rovnováhu. SL-Aqua Purify je koncentrovaný prípravok obsahujúci baktérie schopné rozkladať amoniak a amónium. Týmto spôsobom sa v akváriu prirodzenou formou premieňa odpad na bezpečný druh dusitanu. Tento dusitan je následne absorbovaný rastlinami.

Postup premeny amoniaku:

NH3/NH4 + O2 > NO2 + H2O - amoniak za prítomnosti kyslíka nitrifikačné baktérie premieňajú na NO2, ktorý je takisto aj v prípade nízkych hodnôt nebezpečný pre živočíchy v akváriu. Následne dôjde za prítomnosti nitrifikačných baktérii a kyslíka ku reakcii NO2 + O2 > NO3, kedy z NO2 vzniká pre osandestvo akvária bezpečný NO3, ktorý je následne vo forme dusíka prijímaný rastlinami, ako základná živina.

Pridanie nitrifikačných baktérii je dôležité najmä v prvých týždňoch po založení akvária, kedy sa v akváriu prirodzene tvorí amoniak, avšak akvárium ešte nie je dostatočne zabehnuté (nemáte dostatok nitrfikačných baktérií), a preto nedochádza k jeho premene na NO2 resp. neskôr na NO3.

Tieto nitrifikačné baktérie sú dôležité aj po zabehnutí akvária. Potrebujete ich mať v akváriu dostatok, pretože môžu nastať prípady, kedy sa prudko zvýži množstvo amoniaku, a vy potrebujete aby aj toto zvýšené množstvo bolo bez problémov odbúrané a premenené a NO3. Ku prudkému nárastu amoniaku môže dôjsť napríklad v prípade prekrmovania, úhynu, výpadku filtra a.i..

Rozdielne baktériálne kultúr v prípade rôzneho pH vody

SL-Aqua má 3 rôzne produkty s nitrifikačnými baktériami, a to z dôvodu ich špecializácie na rôznu pH vody v akváriu.

Všetky tri podukty Sl-Aqua nitrifikačných baktérií sú vhodné do každej vody, avšak tým že sú ešte špecializované pre rozličné pH dosiahnete 100 % vyváženie prostredia v akváriu.

Voda s  pH vyššou ako 7 obsahuje viacej (NH4OH) ako (NH4+). Preto je potrebné aby vo filtračných nitrifikačných baktériách, bolo viacej baktérií, ktoré spracúvajú NH4OH. Na toto sa hodí práve SL- Aqua for Sulawesi shrimp

Voda s neutrálnou pH okolo 7, alebo v prípade ak pH vody nemeriate, obsahuje rovnaké množstvo (NH4OH) a (NH4+). Preto by ste mali do vody dodávať nitrifikačné baktérie´v rovnakom pomere, ktoré rozkladajú aj NH4OH aj NH4. Na toto sa hodí SL-Aqua Purify.

Voda s pH nižšou ako 7 obsahuje viacej (NH4+). Preto je potrebné aby vo filtračných nitrifikačných baktériách, bolo viacej baktérií, ktoré spracúvajú NH4+. SL-Aqua bacteria for bee shrimp sa hodí práve nato.

Dávkovanie

Ak je akvárium nové, prvýkrát do vody pridajte 200ml prípravku na každých 100L vody. Tip: na začiatok pridajte trošku krmiva pre krevetky, alebo pre ryby. Aby ste baktériám poskytli nejakú štartovaciu dávku pre ich rozšírenie.

Pre pravidelnú údržbu je vhodné pridať 10ml na každých 100L vody – pridávajte pri každej výmene vody.

Sl-Aqua Nitrifikačné baktérie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: