SL-Aqua Nitrifying Bacteria for Bee shrimp 250ml

Kód: 249
1 hodnotenie
Značka: SL-Aqua
9 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

SL-aqua for bee shrimp je prípravok špeciálne určený na kontrolovanie bakteriálnej rovnováhy v akváriách s nízkou aciditou – menej, ako 6,8. Aj preto tento prípravok skvele poslúži najmä akváriám s krevetkami Caridina.

Detailné informácie

Podrobný popis

SL-aqua for bee shrimp je prípravok špeciálne určený na kontrolovanie bakteriálnej rovnováhy v akváriách s nízkou aciditou – menej, ako 6,8. Aj preto tento prípravok skvele poslúži najmä akváriám s krevetkami Caridina. obsahuje rôzne baktérií schopné rozkladať odpadové zložky, akými sú amoniak, amónium a dusitany. Amoniak a amónium sa do akvária nezriedka dostávajú cez potravu a výkaly živočíchov. Tieto zložky sú následne chemickými reakciami premenené na dusitany.

Dusitany a amoniak sú pre všetko živé mimoriadne nebezpečné. Aby sme sa im vyhli, v akváriu potrebujeme udržiavať správnu bakteriálnu rovnováhu. SL-Aqua Nitrifying bacteria for bee shrimp je koncentrovaným prípravkom obsahujúcim baktérie schopné rozkladať amoniak a amónium. Týmto spôsobom sa v akváriu prirodzenou formou premieňa odpad na bezpečný druh dusitanu. Tento dusitan je následne absorbovaný rastlinami.

Postup premeny amoniaku:

NH3/NH4 + O2 > NO2 + H2O - amoniak za prítomnosti kyslíka nitrifikačné baktérie premieňajú na NO2, ktorý je takisto aj v prípade nízkych hodnôt nebezpečný pre živočíchy v akváriu. Následne dôjde za prítomnosti nitrifikačných baktérii a kyslíka ku reakcii NO2 + O2 > NO3, kedy z NO2 vzniká pre osandestvo akvária bezpečný NO3, ktorý je následne vo forme dusíka prijímaný rastlinami, ako základná živina.

Pridanie nitrifikačných baktérii je dôležité najmä v prvých týždňoch po založení akvária, kedy sa v akváriu prirodzene tvorí amoniak, avšak akvárium ešte nie je dostatočne zabehnuté (nemáte dostatok nitrfikačných baktérií), a preto nedochádza k jeho premene na NO2 resp. neskôr na NO3.

Tieto nitrifikačné baktérie sú dôležité aj po zabehnutí akvária. Potrebujete ich mať v akváriu dostatok, pretože môžu nastať prípady, kedy sa prudko zvýži množstvo amoniaku, a vy potrebujete aby aj toto zvýšené množstvo bolo bez problémov odbúrané a premenené a NO3. Ku prudkému nárastu amoniaku môže dôjsť napríklad v prípade prekrmovania, úhynu, výpadku filtra a.i..

Rozdielne baktériálne kultúr v prípade rôzneho pH vody

SL-Aqua má 3 rôzne produkty s nitrifikačnými baktériami, a to z dôvodu ich špecializácie na rôznu pH vody v akváriu.

Všetky tri podukty Sl-Aqua nitrifikačných baktérií sú vhodné do každej vody, avšak tým že sú ešte špecializované pre rozličné pH dosiahnete 100 % vyváženie prostredia v akváriu.

Voda s  pH vyššou ako 7 obsahuje viacej (NH4OH) ako (NH4+). Preto je potrebné aby vo filtračných nitrifikačných baktériách, bolo viacej baktérií, ktoré spracúvajú NH4OH

Voda s neutrálnou pH okolo 7 obsahuje rovnaké množstvo (NH4OH) a (NH4+). Preto by ste mali do vody dodávať nitrifikačné baktérie´v rovnakom pomere, ktoré rozkladajú aj NH4OH aj NH4.

Voda s pH nižšou ako 7 obsahuje viacej (NH4+). Preto je potrebné aby vo filtračných nitrifikačných baktériách, bolo viacej baktérií, ktoré spracúvajú NH4+. SL-aqua bacteria for bee shrimp sa hodí práve nato.

Dávkovanie

Ak je akvárium nové, prvýkrát do vody pridajte 200ml prípravku na každých 100L vody. Tip: na začiatok pridajte trošku krmiva pre krevetky, alebo pre ryby. Aby ste baktériám poskytli nejakú štartovaciu dávku pre ich rozšírenie.

Pre pravidelnú údržbu je vhodné pridať 10ml na každých 100L vody – pridávajte pri každej výmene vody.

SL-aqua bacteria for bee shrimp je úplne bezpečné pre všetky živočíchy a rastliny v akváriu. Týmto produktom nie je možné akvárium predávkovať.

Sl-Aqua Nitrifikačné baktérie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie