Seachem Clarity 250ml

Kód: 1089
Neohodnotené
Značka: Seachem
16,80 €
Skladom

Odstraňuje všetky zákaly - či už bakteriálne, zelenú vodu alebo zvírené mikroskopické čiastočky. Vhodné pre sladkovodné a morské akváriá.  

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako vlastne Clarity funguje?

Funguje na tom princípe, že všetky mikroskopické čiastočky či spóry rias zhlukne do väčších častíc, ktoré dokáže zachytiť a odfiltrovať filter. Bez použitia tohto lieku by inak mikroskopické čiastočky filtrom prešli a nezachytil by ich. Z tohto dôvodu môžete po použití lieku pozorovať krátkodobé (niekoľko hodín) zhoršenie situácie, pretože sa čiastočky zhluknú a sú viac vidieť. Počas niekoľkých hodín ich však zachytí filter a voda bude čistá. Pozor, je nutné mať kvalitnú mechanickú filtráciu, ktorá tieto zhluky odfiltruje - absolútne najlepšie je biela filtračná vata vo filtri. Pomocou Clarity + filtračné vaty docielite 100% úspechu.  

Prečo je Clarity lepší oproti ostatným prípravkom na trhu? 1) Funguje na úplne všetky zákaly

Ostatné prípravky na trhu fungujú zvyčajne na jediný druh zákalu (napr. Na zelenú vodu alebo len na bakteriálne zákaly a pod.). Seachem Clarity funguje na všetky zákaly súčasne, takže akvarista nemusí zložito zisťovať, či sa jedná o bakteriálny alebo iný zákal.   2) Všetko v jednom

Ostatné produkty sú často zložené z dvoch fliaš, ktoré je nutné po sebe dávkovať. Clarity obdržíte len v jednej fľaštičke, takže je dávkovanie ďaleko ľahšie.   dávkovanie:

Jedno viečko (5 ml) na každých 80 litrov akvarijnej vody. Následne dôjde ku krátkodobému zhoršeniu, čo ukáže správnu funkciu prípravku. Bude nasledovať rapídne zlepšenie. Ak užívaní predchádzal veľký zákal, odporúča sa následne vyčistiť filter, ktorý bude plný zhlukov zákalu.  

Často kladené otázky "Po pridaní Seachem Clarity sa mi zdá, že sa zákal ešte zhoršil. Prečo? "  

Clarity funguje na tom princípe, že zhlukuje malé čiastočky tvoriace zákal do zhlukov, ktoré následne dokáže filter polapiť. Z tohto dôvodu sa zákal opticky na veľmi krátku dobu zhorší, pretože veľké zhluky idú lepšie okom vidieť. Ak nemáte dobrú filtráciu, ktorá tieto zhluky zachytí, zákalu sa nezbavíte. Z tohto dôvodu odporúčame použitie filtračnej bielej vaty. Použitie iba biomolitanu nemusí tieto zhluky bezpečne odstrániť. Ak je zákal veľký, odporúčame vatu ešte následne vymeniť, pretože už môže byť nasýtená zhlukmi častíc, ktoré potom už nedokáže dolapiť.   "Neodstráni Seachem Clarity z vody aj stopové prvky pre moje ryby a rastliny?"  

Clarity neodstraňuje z vody tieto živiny. Zhlukuje iba nerozpustné čiastočky. Nedokáže živiny a ióny z vody vyzrážať. Je vhodný pre všetky typy zákalov.   "Odstráni Clarity aj zelený zákal?"  

Áno, Clarity funguje na všetky typy zákalu vrátane zeleného spôsobeného jednobunkovými riasami.   "Odstráni Clarity aj bakteriálne zákaly?"  

Áno, odstráni.   "Vo vode nám v akváriu plávajú drobné čiastočky čohosi (nejedná sa o riasu) a nemôžeme sa ich za žiadnu cenu aj po použití rôznych filtračných materiálov zbaviť. Pomôže Clarity? "  

Odporúčam použitie bielej filtračnej vaty vo filtri a pridávanie Seachem Clarity. Clarity zhlukne tieto drobné čiastočky do väčších zhlukov, ktoré následne filtračná vata pohodlne zachytí. Je to veľmi účinné.   "Môžem Clarity dlhodobo používať v sladkovodnom a morskom akváriu?"  

Clarity je úplne bezpečný pre všetky akváriá - morské, rastlinné a sladkovodné.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: