SaltyShrimp Leaves & Bark 100 ml

Kód: 330
Neohodnotené
Značka: SaltyShrimp
10 €
Skladom
  • Listy a kôra indického mandĺovníka 
  • Zložky pôsobia proti hubám a parazitom
  • môže posilniť imunitný systém
  • s humínovou kyselinou, tanínom, flavonoidmi a inými látkami

Detailné informácie

Podrobný popis

SaltyShrimp Leaves & Bark

S prípravkom Leaves & Bark pridáte cenné látky obsiahnuté v indických mandľových listoch a rôznych kôrach hlavne tropických stromov, bez toho, aby ste vodu viditeľne zafarbili. Môžu pomôcť biologicky vyvážiť vaše akvárium a môžu dokonca zvýšiť odolnosť zvierat vo vašej nádrži proti patogénom, ako sú škodlivé baktérie alebo vírusy.

Listy mandle indickej a rôzne kôry sú veľmi populárne vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu a v akvarijnom koníčku sa používajú už mnoho rokov. Prírodné materiály majú bohužiaľ tendenciu uvoľňovať všetky účinné látky v priebehu niekoľkých dní, ktoré potom pri výmene vody odstránite a tiež sa rozkladajú počas prirodzených procesov vo vnútri akvária.

Zostala mŕtva organická hmota, ktorá sa pomaly rozpadá a časom ju rozkladajú baktérie a iné mikroorganizmy. Listy a kôra môžu navyše výrazne zafarbiť vodu. Leaves & Bark vám umožní ľahko a pohodlne doplniť prospešné látky do akvária bez toho, aby ste každý týždeň museli pridávať nové listy alebo kúsky kôry.

Listy mandle indickej sa zbierajú z stromu mandlí indických, Terminalia catappa. Obsahujú veľké množstvo rôznych sekundárnych fytochemikálií, ako sú flavonoidy, humínové kyseliny (kyselina humínová a fulvová), triesloviny, iridoidy, pyretroidy a saponíny. Je známe, že tieto látky inhibujú baktérie, zabraňujú zápalom, pomáhajú pri oprave tkanív a mierne opaľujú sliznice rýb a invertných látok, čo zvyšuje ich odolnosť. Okrem toho zvyšujú ochotu trieť sa v krevetách a okrasných rybách, môžu zabrániť infikovaniu trusu hubami a môžu mať podporný účinok na imunitný systém v prípade infekcií. Majú dokonca schopnosť viazať sa na toxické ťažké kovy vo vode, čo ich robí neškodnými - pre dobrú kvalitu vody.

Prírodný spôsob ochrany stromov im dáva kôru, kde sa koncentruje ich obrana proti patogénom a parazitom zvonka. Ako liečivé a ošetrovacie prostriedky sa tradične používajú rôzne kôry a s produktom Leaves & Bark sa teraz vďaka svojim mnohonásobne priaznivým účinkom dostali do hobby akvária.

Používame kôru africkej slivky / čerešne (Pygeum africanum), mačacieho pazúra (Uncaria tomentosa), lapacho (Tabebuia impetiginosa), duba (Quercus) a stromu quebracho (Aspidosperma quebracho-blanco). ).

Tieto rôzne kôry pridávajú okrem iných látok aj triesloviny, humíny, humínové kyseliny, vápnik a horčík. Sú zvlášť cenené, pretože majú protizápalové vlastnosti, ale môžu mať tiež pozitívny vplyv na plodnosť, optimalizovať trávenie vašich akvarijných zvierat, bojujú proti hubám a parazitom, potláčajú vírusy a posilňujú imunitný systém obyvateľov akvária.

Podrobný prehľad aktívnych látok v prípravku Leaves & Bark

Flavonoidy: Flavonoidy rozpustné vo vode sú v skutočnosti rastlinné farbivá, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v metabolizme rastlín. Chránia ho pred poškodením mikroorganizmami a hmyzom. Vo vode akvária môžu mať flavonoidy antialergický a protizápalový účinok.

Humínové kyseliny: Humínové kyseliny, tmavej farby, sa tvoria počas degradácie organického materiálu. Pôsobia vysoko priaznivo na množstvo životne dôležitých funkcií kreviet a rýb, ale tiež môžu znížiť pH vody, viazať sa na toxické látky a zvýšiť celkovú pohodu zvierat v akváriu.

Triesloviny: Triesloviny rozpustné vo vode sú triesloviny produkované rastlinami a vo veľkom množstve sa nachádzajú napríklad v listoch indických mandlí. Môžu výrazne znížiť počet baktérií vo vode.

Saponíny / triterpenoidy: Saponíny / triterpenoidy sú účinné látky, ktoré sú prítomné v mnohých liečivých rastlinách. Môžu mať posilňujúci účinok na imunitný systém, sú protizápalové, rozpúšťajú hlien a stimulujú produkciu hormónov. Okrem toho môžu zvýšiť absorpciu ďalších látok v čreve.

Aké sú účinky Leaves & Bark?

Proti baktériám: Účinné látky obsiahnuté v listoch mandlí indických a kôry použité pri výrobe listov a kôry inhibujú baktérie a môžu ich dokonca zabiť. Tento účinok spôsobujú hlavne flavonoidy (ako napríklad kvercetín a kaempferol).

Proti plesniam: O prospešných látkach prítomných v listoch mandľových listov a kôrach stromov je navyše známe, že inhibujú plesne. Listy mandle indickej a rôzne kôry sa v akvarijnom koníčku používajú už mnoho rokov ako prevencia a liečba plesňových infekcií.

Proti zápalom: Leaves & Bark možno použiť na zastavenie zápalových procesov vďaka celej rade rôznych vysoko aktívnych látok: flavonoidy a triesloviny, ale tiež triterpenoidy / saponíny.

Proti voľným radikálom: Taníny môžu mať silný antioxidačný účinok, môžu sa použiť na zachytenie vysoko reaktívnych voľných radikálov, atómov alebo molekúl, ktoré by inak spôsobili veľké poškodenie organizmu. Triesloviny sa na ne veľmi efektívne viažu, a tým zneškodňujú voľné radikály.

Pre sliznice: Triesloviny majú mierne adstringentný účinok, pretože reagujú s bielkovinami v slizniciach, čím znižujú ich priepustnosť pre mikroorganizmy a parazity - vynikajúcou prevenciou pred ochorením bielymi škvrnami / ick u rýb a mnohými bakteriálnymi infekciami.

Použitie / dávkovanie
Pred použitím dobre pretrepte
Pridajte týždenne 1 ml (približne 12 kvapiek) na 10 litrov akvarijnej vody.

Obsah /
100 ml vystačí na cca. 1 000 litrov akvarijnej vody.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: