Neonka červená - Paracheirodon axelrodi

Kód: 4445
Neohodnotené
1,10 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Neonka červená - Paracheirodon axelrodi je čulá, spoločenská, nenáročná rybka.

Základné informácie

  • Chov: ľahký
  • Dorastajú do veľkosti: 4-5 cm

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 5 - 7
  • Optimálna teplota: 24 - 27 °C 
  • Optimálne GH: 3 - 8

Veľkosť pri predaji: 1,3 - 1,7 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Neonka červená - Paracheirodon axelrodi je čulá, spoločenská, nenáročná rybka.

Správanie 

Čulá, spoločenská, hejnová ryba

Potrava

Potravou neoniek sú nitenky, pakomárie larvy tzv. patentky, perloočky (Daphnia, Bosmina), veľmi vhodné sú živé alebo mrazené buchanky (Cyclops strenuus), suché vločkové krmivo a hlávkový šalát. Kŕmiť je lepšie málo, ale radšej častejšie.

Pohlavie

Žiarivý pruh je u samičky prehnutejší, u samčeka má priamejší tvar. Samčeky sú tiež štíhlejšie, samičky majú viac zaguľatené bruška. Pohlavné rozdiely sú zreteľné už vo veku dvoch až troch mesiacov.

Rozmnožovanie

Poter sa liahne za 22 až 26 hodín a piaty deň sa začne rozplávať. Po rozplávaní je nutné kŕmiť jemnou živou potravou. Ako prvá potrava sú vhodné trepky, za ďalšie 2 až 3 dni potom aj vírnici (Rotatoria, Brachionus, Keratella) či čerstvo vyliahnuté nauplie buchaniek (Cyclopidae) a žiabronožky soľné (Artemia salina). Ako náhrada môže poslúžiť natvrdo uvarený vaječný žĺtok pretlačený čajovým sitkom alebo umelé krmivo pre poter. Je veľmi dôležité starať sa o čistotu vody v nádrži a zvyšky potravy čo najskôr odkalovať. Do dvoch mesiacov je poter veľmi chúlostivý na prelovovanie. Vývojová voda je 6,6 pH s teplotou 23 až 24 °C. Po uplynutí 6 až 7 dní je možné začať s pridávaním vodovodnej vody, každý deň však iba malé množstvo vody.

Znášanlivosť

Spoločenská, mierumilovná, kŕdľová rybka. Správajte ju spolu s rovnako mierumilovnými rybami. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie