GT essentials Beta Glucan Immunbooster - Beta Glucan na podporu imunity 4g (Vzorka)

Kód: 4463
Neohodnotené
Značka: GT essentials
2 €
Skladom

GT essentials Beta Glucan Immunbooster je špeciálne krmivo pre okrasné krevety na posilnenie ich imunity.

Detailné informácie

Podrobný popis

GT essentials Beta Glucan Immunbooster je špeciálne krmivo pre okrasné krevety na posilnenie ich imunity.

Hlavné vlastnosti

  • Vysoko kvalitný beta glukán bez antioxidantov
  • Veľmi jemný, veľkosť častíc 70 % < 60 µm
  • Bez umelo vyrobených vitamínov
  • Posilňuje imunitný systém trpasličích kreviet a trpasličích rakov
  • Zvyšuje silu imunitných buniek
  • Posilňuje imunitný systém proti niektorým baktériám, vírusom, konzervačným látkam (napr. z krmiva, kde sú obsiahnuté), degenerovaným bunkám a celkovej parazitickej záťaži
  • Prášková forma, 70 % < 60 um

Dávkovanie

Odporúčané kŕmenie: 0,2 g * na 20 kreviet

* 1-2 krát týždenne zodpovedá zarovnanej odmerke

Nekŕmte Beta glukánom častejšie ako 1 - 2 krát týždenne. Imunitný systém kreviet by mal byť v strehu a nemal by byť v neustálom strese napríklad každodenným podávaním.

Zloženie

ß-glukán, droždie, obilie

Forma krmiva: prášok. Z toho 98 % <100 µm, 70 % <60 µm

analytické zložky: hrubý popol 4,8%, hrubý proteín 25%, hrubá vláknina 0,2%, hrubý tuk 14%, glukány 23,8%, mannan oligosacharidy 18,9%

Balenie

Obsah: 4g

Beta glukán pôsobí v primitívnom imunitnom systéme bezstavovcov (veľmi zjednodušené)

Takzvaný primitívny alebo vrodený imunitný systém vznikol pred miliónmi rokov. Aby ste mohli v zásade pochopiť, čo robí imunitný systém, musíte ísť trochu hlbšie a pozrieť sa na požiadavky takýchto telesných buniek.

Najzákladnejšou požiadavkou každého imunitného systému (nielen toho primitívneho) je rozpoznanie vlastných tkanív, buniek a organizmov. Imunitný systém však musí rozpoznať aj tie bunky atď., ktoré do tela nepatria, aby proti nim mohol čo najrýchlejšie zasiahnuť.

Ako to funguje?

Exogénne proteíny sa nachádzajú na škodlivých vírusoch a baktériách, ktoré rozpoznávajú makrofágy už prítomné v primitívnom imunitnom systéme našich kreviet.

Tieto makrofágy prijímajú/jedia cudzie baktérie a vírusy a rozkladajú ich vo vás. Celé sa to dá chápať ako akési trávenie.

Makrofágy sú tiež známe ako fagocyty. Proces trávenia sa nazýva fagocytóza.

Počas tohto trávenia cudzorodých vírusov a baktérií sa makrofág aktivuje a snaží sa čo najrýchlejšie zavolať ďalšie makrofágy, aby pomohli s messengerovými látkami.

Teraz prichádza na rad náš beta glukán.

Ak sa GT essentials beta glukán z rozštiepených kvasinkových baktérií kŕmi, krevety ich absorbujú do svojho organizmu. Beta glukány sa naviažu priamo na makrofágy a tým ich okamžite aktivujú. Reakčný čas v prípade infekcie alebo prieniku škodlivých baktérií sa teda výrazne skráti. Je to preto, že mediátorové látky sa môžu rýchlejšie uvoľniť a rozpoznať inými makrofágmi, ktoré už boli aktivované.

GT essentials Beta Glucan je dávkovaný tak, že pridanie zarovnanej lyžice k 20 krevetám dvakrát týždenne úplne postačí.

Čo sa stane v prípade predávkovania?

Beta glukány sú typom vlákniny a môžu obsahovať rozpustné a nerozpustné zložky. Keď sú makrofágy dostatočne nasýtené, telo sa snaží stráviť rozpustné zložky beta glukánov. Nerozpustné ako aj príliš veľa rozpustných zložiek vylučujú krevety a raky a slúžia okrem iného ako zdroj potravy pre mikroorganizmy. Na jednej strane u ľudí neboli zistené žiadne vedľajšie účinky z predávkovania beta glukánom. Avšak po pozorovaniach v akvakultúre a veľkých chovných nádržiach môže predávkovanie u bezstavovcov, ako sú trpasličí krevety, spôsobiť určitú formu stresu. To môže viesť k neočakávaným zlyhaniam spôsobeným nadmerným používaním makrofágov. Neexistujú však žiadne vedecké dôkazy o tomto možnom vedľajšom účinku u bezstavovcov.

Vysoká kvalita - cena

Beta glukán je dostupný v rôznych úrovniach kvality. GT essentials Beta glukán pozostáva z najlepšieho možného zmiešavacieho pomeru medzi 1,3 až 1,6 beta glukánu a voľných glukánov pre živé bytosti s primitívnym imunitným systémom, ako sú krevety.

Pretože extrémne vysokú biologickú dostupnosť GT essentials beta glukánu, t. j. výhodu toho, koľko beta glukánu dokážu krevety efektívne využiť, je možné dosiahnuť len s vysokým obsahom sacharidov (65 %) a správnym pomerom glukánov.

Nižšie úrovne kvality môžu často obsahovať viac viazaného, ​​t.j. voľne dostupného beta glukánu, ale to je pre naše krevety zbytočné. Pretože len tie zložky, ktoré sa dajú využiť, pomáhajú imunitnému systému účinne chrániť organizmus.

Dodatočné parametre

Kategória: Krmivá pre krevetky
Veľkosť Balení: 4g Vzorky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: