GlasGarten ShrimpFit

Kód: 309
Značka: GlasGarten
€7,50
Skladom
 

Doplnkové krmivo ShrimpFit pre okrasné krevetky je špeciálne navrhnuté krmivo na podporu a rýchlu aktiváciu imunitného systému. Obsahuje dôležité výživné zložky, ako sú beta-glukány, mananové oligosacharidy, minerály a chitín.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Doplnkové krmivo ShrimpFit

pre okrasné krevetky je špeciálne navrhnuté krmivo na podporu a rýchlu aktiváciu imunitného systému. Obsahuje dôležité výživné zložky, ako sú beta-glukány, mananové oligosacharidy, minerály a chitín.

Výhody krmiva ShrimpFit

  • Vysoká väzobná sila a inaktivácia toxínov
  • Aktivácia a množenie obranných fagocytov
  • Vytvorenie ochrannej membrány na črevnej sliznici

Zloženie krmiva ShrimpFit

Pivovarský kvasinkový hydrolyzát, bohatý na biologicky dostupné beta-glukány, mananové oligosacharidy (MOS) a chitín; minerály

Analytické zložky
22,5% hrubý proteín, 5% hrubý tuk, 0,3% hrubá vláknina, 4,5% popol

Betaglukány

Beta-1,3-1,6-glukány sú látky, ktoré imunitný systém rozpoznáva ako takzvaný patogén, ato bez toho, aby boli patogénom, vyvolávajú imunitnú reakciu organizmu krevetiek, ale nevyvolávajú príznaky choroby, čo spôsobuje zlepšenie prirodzenej imunity krevetiek.

Beta-glukány sú rozpoznávané špeciálnymi receptormi fagocytov (makrofágov) a okamžite absorbované. Fagocyty teda aktivujú tvorbu ďalších buniek pre imunitnú obranu, ktoré môžu účinne chrániť telo pred novými patogénmi v krvi a lymfatickom systéme a znižovať reakčný čas imunitného systému.

Ako rozpustná vláknina sú betaglukány fermentované črevnou flórou na mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ako sú octan, butyrát a propionát. Mastné kyseliny s krátkym reťazcom sú dôležitými regulátormi zdravého metabolizmu, butyrát je najdôležitejším zdrojom energie pre bunky črevnej sliznice a má protizápalový účinok.

Mannan-oligosacharidy

Mannan-oligosacharidy svojím probiotickým účinkom podporujú probiotické baktérie a dobré zloženie črevnej flóry. 

Minerály a chitín

Obsiahnuté minerály a chitín podporujú štruktúru exoskeletonu a pôsobia proti problémom so zvliekaním.


Odporúčané dávkovanie

Na 100 litrov; pribalená odmerka má 0,7 g:

Pred a po kŕmení krevetiek krmivom ShrimpFit+ im nedávaj žiadnu inú potravu, lebo oslabíš účinok betaglukánu. Prekrmovanie týmto krmivom tiež neodporúčame, pretože účinné zložky krmiva pôsobia v tele až niekoľko dní.


Prvá pomoc:

Dávka prvej pomoci krmiva Shrimpfit+ aktivuje imunitný systém kreviet rýchlejšie a efektívnejšie. Zároveň napomáha toxínom naviazať sa v čreve a rýchlo ich vylúčiť.

  • okamžite 1 odmerka
  • po 2 dňoch opäť 1 odmerka

Preventívne a pravidelné kŕmenie:

Pri preventívnom a pravidelnom kŕmení vytvára krmivo Shrimpfit+ ochranný film v črevnej sliznici a zvyšuje bdelosť imunitného systému. Pri posilnenej imunite sa dokážu krevetky rýchlejšie a efektívnejšie vysporiadať s chorobami.

  • ½ odmerky 2x týždenne
  • 1 odmerka 2x týždenne (pri nadpriemernom osadenstve krevetiek)

Balenie: 35g, odmerka je priložená -0,7g

Vyrobené v Nemecku