GlasGarten ShrimpFit 35g

Kód: 309
Tip
6 hodnotení
Značka: GlasGarten
8 €
Skladom
GlasGarten ShrimpFit je krmivo pre okrasné krevetky špeciálne navrhnuté  na podporu a rýchlu aktiváciu imunitného systému. Obsahuje dôležité výživné zložky, ako sú beta-glukány, mananové oligosacharidy, minerály a chitín.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Doplnkové krmivo ShrimpFit pre okrasné krevetky je špeciálne navrhnuté  na podporu a rýchlu aktiváciu imunitného systému. Obsahuje dôležité výživné zložky, ako sú beta-glukány, mananové oligosacharidy, minerály a chitín.

 

Základné vlastnosti

  • Vysoká väzobná sila a inaktivácia toxínov
  • Aktivácia a množenie obranných fagocytov
  • Vytvorenie ochrannej membrány na črevnej sliznici

Zloženie krmiva ShrimpFit

Pivovarský kvasinkový hydrolyzát, bohatý na biologicky dostupné beta-glukány, mananové oligosacharidy (MOS) a chitín; minerály

Analytické zložky
22,5% hrubý proteín, 5% hrubý tuk, 0,3% hrubá vláknina, 4,5% popol

Betaglukány

Beta-1,3-1,6-glukány sú látky, ktoré imunitný systém rozpoznáva ako takzvaný patogén, ato bez toho, aby boli patogénom, vyvolávajú imunitnú reakciu organizmu krevetiek, ale nevyvolávajú príznaky choroby, čo spôsobuje zlepšenie prirodzenej imunity krevetiek.

Beta-glukány sú rozpoznávané špeciálnymi receptormi fagocytov (makrofágov) a okamžite absorbované. Fagocyty teda aktivujú tvorbu ďalších buniek pre imunitnú obranu, ktoré môžu účinne chrániť telo pred novými patogénmi v krvi a lymfatickom systéme a znižovať reakčný čas imunitného systému.

Ako rozpustná vláknina sú betaglukány fermentované črevnou flórou na mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ako sú octan, butyrát a propionát. Mastné kyseliny s krátkym reťazcom sú dôležitými regulátormi zdravého metabolizmu, butyrát je najdôležitejším zdrojom energie pre bunky črevnej sliznice a má protizápalový účinok.

Mannan-oligosacharidy

Mannan-oligosacharidy svojím probiotickým účinkom podporujú probiotické baktérie a dobré zloženie črevnej flóry. 

Minerály a chitín

Obsiahnuté minerály a chitín podporujú štruktúru exoskeletonu a pôsobia proti problémom so zvliekaním.


Odporúčané dávkovanie na 100 litrov

Pred a po kŕmení krevetiek krmivom ShrimpFit+ im nedávaj žiadnu inú potravu, lebo oslabíš účinok betaglukánu. Prekrmovanie týmto krmivom tiež neodporúčame, pretože účinné zložky krmiva pôsobia v tele až niekoľko dní. 1 odmerka cca 0.5 gramov.


Prvá pomoc:

Dávka prvej pomoci krmiva Shrimpfit+ aktivuje imunitný systém kreviet rýchlejšie a efektívnejšie. Zároveň napomáha toxínom naviazať sa v čreve a rýchlo ich vylúčiť.

  • okamžite 1 odmerka
  • po 2 dňoch opäť 1 odmerka

Preventívne a pravidelné kŕmenie:

Pri preventívnom a pravidelnom kŕmení vytvára krmivo Shrimpfit+ ochranný film v črevnej sliznici a zvyšuje bdelosť imunitného systému. Pri posilnenej imunite sa dokážu krevetky rýchlejšie a efektívnejšie vysporiadať s chorobami.

  • ½ odmerky 2x týždenne
  • 1 odmerka 2x týždenne (pri nadpriemernom osadenstve krevetiek)

Veľkosť balenia

35 gramov

Vyrobené v Nemecku

Dodatočné parametre

Kategória: Krmivá pre krevetky
Veľkosť Balení: Celé Balenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

GlasGarten je súkromná značka známych chovateľov kreviet z Hamburgu, bratov Logemannovcov. Pod touto značkou sa ponúka veľa skvelých produktov na chov trpasličích kreviet a iných bezstavovcov, a taktiež na aquascaping. Patria sem predovšetkým rôzne druhy krmív, ale aj bakteriálne prísady a kondicionéry vody. Pre rastlinné akvária a aquascaping sú obzvlášť zaujímavé substráty Environment Soil a nádrže z bieleho skla GlasGarten.