Clithon sp. Thorn zebra

Kód: 4082
2 hodnotenia
2 €
Skladom

Základné informácie

  • Chov: ľahký
  • Dorastajú do veľkosti: 1 - 3 cm
  • Vek: 4 a viac rokov
  • Správanie: pokojné

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 6 - 8
  • Optimálna teplota: 22 - 29 °C 
  • Optimálne GH: 4 - 20

Veľkosť pri predaji: okolo 0,5 - 1 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Charakteristika

Existuje mnoho farebných variet, a to aj v rámci jedného druhu. Je v celku nenáročný na parametre vody, môže byť chovaný v spoločenských akváriách. Ideálny je chov v skupine 3 a viac kusov v akváriách od 50 litrov a väčších. Často sa vydáva k hladine (aj nad hladinu) a nutnosťou je utesniť dobre priestor nad hladinou, inak ho môžeme nájsť mimo akvária, čo má spravidla tragické dôsledky.

Potrava

Živí sa predovšetkým riasami a rastlinnými zvyškami, príležitostne aj potravou pre ryby (riasy tvoria hlavnú časť jeho jedálnička a treba túto potravu zaistiť, inak hrozí úhyn). Pokiaľ je dostatočne kŕmený, nepoškodzuje rastliny.

Rozmnožovanie

Sú to slimáky s oddeleným pohlavím, oplodnenie je vnútorné. Samička môže klásť vajíčka aj niekoľko týždňov po tom, čo sa stretla so samčekom. Vajíčka sú biela v tvare malého obdĺžnika, vyliahne sa z nich larva, ktorá v prírode putuje riekou do mora, aby sa vyvinula. V akváriách síce k nakladeniu vajíčok dôjde, ale bez morskej vody sa nevyvinú. Z toho vyplýva, že keď vám ulitníky nakladú malé biele vajíčka, tak aj tak nikdy potomstvo neuvidíte.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie