Caridina Serrata var. Bloodshot

Kód: 5784
Akcia
5 hodnotení
3 € –20 %
bloodshot 2
3 € –20 % 2,40 €
Skladom

Caridina Bloodshot je krásna jemne červenkastá krevetka z rodu Caridina

Temperament: Pokojný
Chov: Stredne náročný
 
Parametre vody
Optimálny rozsah pH: 6 - 7,5
Optimálna teplota: 21 - 24 °C 
Optimálne GH: 4 - 8 mg/L
Optimálne KH: 0 - 4 mg/L 
Optimálne TDS: 100 - 250 ppm
Veľkosť: 2,5 - 3 cm

Veľkosť pri predaji: okolo 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Starostlivosť 
Pokiaľ ide o parametre vody, sú krevetky stredne náročné, obľubujú najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je pH, KH, GH a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre krevetky prudko jedovatá. Caridiny potrebujú vodu s pH nižšou ako je neutrálna 7. Rovnako GH by nemala prekročiť 7 a klesnúť pod 4. Uhličitanová tvrdosť KH sa odporúča v rozsahu 0-1 a nemala by presiahnuť 4.

Charakteristika
Tieto krevetky sú vynikajúce ako kontrola množenia akváriových rias, a to najmä keď sa chovajú vo väčších skupinách. Často je potrebné doplniť stravu krevetiek o doplnkové krmivo a nespoliehať sa len na riasy. Vhodné je krmivo určené na kŕmenie rýb a vodných bezstavovcov. Rovnako ako krmivo pre tento druh krevetiek  je skvelá zelenina, ktorá bola dôkladne očistená, listy stromov ako jelša, mandľovník, alebo jelšové šišky. Je potrebné si uvedomiť, že v biotope, v ktorom sa krevetky prirodzene vyskytujú, sa na dne nachádza lístie a ďalšie produkty stromov, a preto je ich potrebné využiť aj v akváriu.

Rozmnožovanie
Chov v domácom akváriu závisí od udržania parametrov vody. Pokiaľ udržujete optimálne parametre vody v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu sa zrelý samec a samica budú množiť. 

Správanie 
Krevetky Caridina sú veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: