Brightwell Shrimp Line Caridina GH+ 125ml

Kód: 4872
Neohodnotené
Značka: Brightwell
8 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Brightwell Shrimp Line Caridina GH+ vytvára minerálnu rovnováhu v čistenej (RO/DI) a mäkkej vode pre krevety a sladkovodné akváriá

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell Shrimp Line Caridina GH+ vytvára minerálnu rovnováhu v čistenej (RO/DI) a mäkkej vode pre krevety a sladkovodné akváriá

Hlavné vlastnosti

  • Vytvára optimálnu minerálnu rovnováhu vo vode, ktorá bola zbavená minerálov (napr. reverzná osmóza, deionizácia atď.) alebo je mimoriadne mäkká (napr. studničná voda v zalesnených oblastiach) pre všetky sladkovodné akváriá s krevetami, ako aj pre akváriá sladkovodných biotopov s pôvodnými rybami do zalesnených a/alebo riečnych biotopov.
  • Poskytuje priaznivý pomer draslíka, vápnika, horčíka a sodíka, prvkov, ktoré sú životne dôležité pre celkové zdravie a osmoreguláciu rýb, bezstavovcov a mnohých vodných rastlín.
  • Môže sa použiť na stanovenie parametrov vody, ktoré prispievajú k chovu sladkovodných rýb, rastlín a bezstavovcov v akváriách naplnených čistenou vodou, na doplnenie vyčerpaných koncentrácií prvkov v akváriách, v ktorých sa voda mení len zriedka, a na obnovenie prospešných koncentrácií minerálov v akváriách po veľkých zmenách vody.
  • Vytvorený s využitím rozsiahlych údajov o iónovom zložení riečnej vody z niekoľkých tropických zalesnených oblastí, ktoré majú veľký význam pre akváriové chovy.

 

Informácie o produkte

Krevety a iné bezstavovce a vodné rastliny vyžadujú prítomnosť špecifických prvkov vo vode, ktoré napomáhajú osmotickej rovnováhe a zabezpečujú správnu biochemickú funkciu, čo prispieva k celkovému dlhodobému zdraviu a prežitiu. Receptúra ​​Caridina GH+ je zostavená na základe najnovších výskumov v oblasti vodného hospodárstva. Vápnik je potrebný na zrážanie krvi, tvorbu kostí a niekoľko metabolických procesov u rýb a je potrebný pre stabilitu/permeabilitu bunkovej steny a enzymatické procesy v rastlinách.

Draslík a sodík sú mimoriadne dôležité pre vodné živočíchy, pretože sú potrebné pre správne neurologické a svalové fungovanie. Draslík je tiež potrebný na syntézu bielkovín, rovnováhu vody a náboja a aktiváciu enzýmov v rastlinách.

Horčík je súčasťou chlorofylu a využíva sa pri aktivácii enzýmov.

Síra je súčasťou bielkovín a koenzýmov, ktoré sa podieľajú na využití živín a raste. Kremík, ako oxid kremičitý, je dôležitou zložkou rastlinných buniek, pomáha zvyšovať ich silu a zlepšuje rast koreňov a pôsobí ako tlmič proti posunu pH.

Všimnite si, že TDS a GH nemerajú rovnaké koncentrácie iónov, a preto nemusia mať nevyhnutne priamu konverziu; GH súvisí so súčtom dvojmocných katiónov (predovšetkým vápnika a horčíka) v roztoku, zatiaľ čo TDS (celkové množstvo rozpustených pevných látok) meria koncentráciu vodivých iónov v roztoku. Tieto informácie sa poskytujú len na referenčné účely. Vo všeobecnosti majú vodné biotopy nachádzajúce sa v zalesnených oblastiach relatívne nízku koncentráciu rozpustených anorganických látok, a preto sú aj všeobecná tvrdosť a TDS nízke.

Návod na použitie

Ak chcete určiť optimálny rozsah GH a/alebo TDS, pozrite si referenčnú knihu so zoznamom požiadaviek na chémiu vody u kreviet, rýb a/alebo rastlín. Nezabudnite upraviť pH a teplotu vody pred jej pridaním do akvária so živými organizmami. Tento produkt je určený pre krevety Caridina (Bee) a nepridáva žiadne KH.

Ak vaše akvárium vyžaduje pufrovanie alebo KH, budete ho musieť pridať samostatne pomocou Brightwell Florin Delta KH+ alebo použiť NeoTiger KH+/GH+ namiesto tohto produktu.

Pred ošetrením demineralizovanej vody prípravkom Caridina GH+ stanovte GH a/alebo TDS v akváriu, potom postupujte podľa pokynov nižšie. Pred každým použitím fľašu dobre pretrepte. Začnite s čistenou (RO/DI) vodou.

Na zvýšenie GH/TDS vo fungujúcom akváriu akváriu: Dávkujte až 4 ml (2 pumpy, ak je vybavená pumpou) Caridina GH+ na 37,8 litrov vody za hodinu, kým sa nedosiahne požadovaná hodnota GH/TDS. Zmeny chemického zloženia vody, bez ohľadu na nastavovaný parameter, by sa mali vždy vykonávať postupne, a nie rýchlo.

Pri príprave vody na výmenu vody: Na každých 75 litrov osmotickej vody, ktorá sa má vymeniť, pridajte 2 ml (~ 1 stlačenie pumpičky) Caridina GH+ demineralizovanej vody a dôkladne premiešajte, aby sa GH zvýšilo o 1 stupeň. .

Pri príprave vody pre nové akvárium: Pred pridaním živých organizmov do akvária vždy upravte chemické zloženie vody. Ak zakladáte akvárium s rastlinami a umiestňujete rastliny do substrátu pred úplným naplnením akvária, pred pridaním upravte GH, KH, pH a teplotu vody v samostatnej nádobe (napr. vo veľkom, čistom vedre alebo vani). 

Pokročilé pokyny: Každý ml Caridina GH+ zvýši GH v 10 litroch vody o 1 dGH. Každá pumpička má 2 ml. 

Krevety potrebujú jód, pre ich celkovú vitalitu. Brightwell odporúča, aby všetky akváriá so sladkovodnými krevetami používali Brightwell Florin-I.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie