Brightwell FlorinBacter 7 125ml

Kód: 4890
Neohodnotené
Značka: Brightwell
11 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Brightwell FlorinBacter 7  je kompletná biokultúra pre všetky sladkovodné krevety a sladkovodné ryby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell FlorinBacter 7 je kompletná biokultúra pre všetky sladkovodné krevety a sladkovodné ryby.

Hlavné vlastnosti

 • Bez obsahu medi a bezpečné pre krevety.
 • Suspenzia nepatogénnych aeróbnych a anaeróbnych mikróbov, ako aj prírodných enzýmov, špeciálne navrhnutých na vytvorenie biologickej filtrácie v nových akváriách a na zvýšenie rýchlosti nitrifikácie, denitrifikácie a degradácie organického odpadu prostredníctvom úplnej remineralizácie živín.
 • Špeciálne vyvinutý pre použitie v krevetkáriách
 • Obzvlášť užitočné v sladkovodných akváriách s vysokou hustotou populácie kreviet alebo rýb.
 • Hlavné výhody:
  1. Redukcia organických zlúčenín na živiny, ktoré podporujú rast rastlín.
  2. Zvýšená čírosť vody.
  3. Znížený zápach akvária.
  4. Rýchla redukcia organického uhlíka, amoniaku, dusitanov, dusičnanov a fosforečnanov.
  5. Trávenie nezjedenej/nestrávenej potravy, výkalov, detritu a iného latentného organického materiálu, výsledkom čoho je čistejší a zdravší substrát akvária (bez nutnosti fyzického čistenia alebo narušovania substrátu).
  6. Výrazne znížená produkcia sírovodíka.
  7. Zvýšenie koncentrácie rozpusteného kyslíka.
  8. Obmedzuje dostupnosť už existujúceho fosfátu pre nežiaduce formy rias a siníc.
 • Dodáva sa v stave pozastavenej animácie pre maximálnu životnosť.
 • Navrhnuté s využitím rozsiahlych údajov zostavených mikrobiológmi.

Informácie o produkte

Koncentrácia rozpustených a časticových organických materiálov v akomkoľvek vodnom prostredí môže mať významný vplyv na celkový vzhľad, ako aj na zdravie organizmov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Prostredie s relatívne nízkym obsahom živín sa vyznačuje vysokou čistotou vody, nedostatkom nepríjemných zápachov a absenciou mikrorias a siníc; je to kolektívne dôsledok nedostatku dostupného odpadu na báze dusíka, fosforu a uhlíka. Akváriá, ktoré sú relatívne bohaté na dostupné živiny, majú vlastnosti opačné, ako je uvedené vyššie, a zvyčajne nie sú žiaduce kvôli výslednému vzhľadu systému a ťažkostiam s udržiavaním zdravých obyvateľov akvária.

Brightwell Aquatics Shrimp FlorinBacter7 je selektívny komplex mimoriadne účinných mikróbov a enzýmov, ktorý rýchlo znižuje koncentrácie organického dusíka, amoniaku, dusitanov, dusičnanov, fosforečnanov a organického uhlíka v sladkovodných ekosystémoch, čo vedie k výrazne zlepšenej kvalite vody; lepšia kvalita vody zvyčajne vedie k zdravším obyvateľom akvária.

Použitie ShrimpFlorinBacter7 nezmierňuje požiadavku na pravidelnú čiastočnú výmenu vody, ktorá pomáha udržiavať správnu koncentráciu prvkov, ktoré sú životne dôležité pre dlhodobé zdravie a prežitie obyvateľov akvária. Žiadny produkt, bez ohľadu na nezmyselné marketingové tvrdenia výrobcu, to nedokáže. Akvárium je živý ekosystém a vyžaduje si náležitú starostlivosť zo strany akvaristu; pravidelná čiastočná výmena vody tvorí veľkú časť tejto starostlivosti.

Návod na použitie

Pred použitím produkt dobre pretrepte. Pred pridaním do akvária zmiešajte príslušné množstvo ShrimpFlorinBacter7 (pozri nižšie) s 250 ml (~8 fl. oz.) akvarijnej vody v čistej nádobe.

Predávkovanie ShrimpFlorinBacter7 výrazne nezvýši účinnosť produktu, ani rýchlosť, s akou spôsobuje zmeny v akváriách. Nasledujúce odporúčania vychádzajú z rozsiahleho testovania a prinesú najlepšie výsledky vo väčšine akvárií.

Akváriá so stredným až vysokým obsahom živín alebo nasadzovanie biologickej filtrácie v nových akváriách: Na efektívne zníženie koncentrácie dostupných živín a odpadového materiálu vo všetkých sladkovodných akváriách pridajte 6 ml (3 pumpy, ak sú vybavené pumpou) produktu na 35 litrov akváriovej vody denne počas prvých dvoch týždňov používania; vplyv, ktorý má Shrimp FlorinBacter7 na akvárium, je najzreteľnejší v tomto období. Po pridaní do akvárií vypnite UV sterilizáciu a/alebo ozonizáciu na dobu 4 hodín. Znateľný rozdiel v čírosti vody je zvyčajne viditeľný do 30 minút po podaní. Postupujte podľa rovnakých pokynov pre založenie nového akvária. Potom prejdite na dávkovanie s nízkym obsahom živín (nižšie).

Stabilné systémy s nízkym obsahom živín: Na udržanie nízkej koncentrácie dostupných živín v sladkovodných akváriách pridajte 2 ml (1 pumpa, ak je vybavená pumpou, alebo 2 závity na uzávere) produktu na 30 litrov akváriovej vody raz alebo dvakrát  týždenne. Najlepšie je nechať UV sterilizáciu a/alebo ozonizáciu vypnutú po dobu 4 hodín po pridaní do akvária 

Skladovanie: Hoci produkt nevyžaduje chladenie a môže vydržať skladovanie pri izbovej teplote, pre najlepšiu životnosť a najvyššiu účinnosť uchovávajte v chladničke pri teplote 10 stupňov C. Nezmrazujte!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie