Brightwell Blackwater Clear 250ml

Kód: 5840
Neohodnotené
Značka: Brightwell
13 €
Skladom

Brightwell Blackwater Clear poskytujeveľmi dôležité huminové látky. Je určený pre všetky druhy sladkovodných kreviet.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell Blackwater Clear poskytujeveľmi dôležité huminové látky. Je určený pre všetky druhy sladkovodných kreviet.

Hlavné vlastnosti

  • Bezpečné pre krevety a bez medi.
  • Detoxikuje meď a ťažké kovy.
  • Poskytuje humínové látky (humínové a fulvové kyseliny), komplexné bio-organické molekuly, o ktorých je známe, že zvyšujú dostupnosť dôležitých živín (ako je železo, vápnik, horčík, molybdén, mangán, zinok, kobalt a nikel) pre rastliny,
  • Formulovaný s využitím rozsiahleho výskumu požiadaviek na živiny vodných rastlín a chémie riečnej vody.

Informácie o produkte

Huminové látky sú prírodné deriváty organických materiálov, ktoré sa nachádzajú v pôde a čo je dôležitejšie (pre akvaristov), ​​v mnohých zalesnených potokoch a riekach. Súhrnne sa skladajú z humínových a fulvových kyselín, ktoré sú produktom prirodzeného rozkladu bielkovín, sacharidov, lipidov a lignínov rastlinného a/alebo živočíšneho pôvodu. Charakteristickým znakom humínových látok je ich sýto hnedá farba, ktorá je zodpovedná za farbu pôdy.

Rozpustné humínové látky výrazne zvyšujú biologickú dostupnosť multivalentných katiónov (z ktorých mnohé sú dôležitými živinami pre rastliny) pre rastliny tým, že vytvárajú dočasné väzby s týmito iónmi a umožňujú ich priamejšiu absorpciu rastlinami; to zvyšuje účinnosť produktov starostlivosti o vodu s obsahom týchto iónov v vysadených akváriách.

Postupné zvyšovanie koncentrácie humínových látok v akváriách je účinnou metódou na podporu trenia rýb, najmä u Discusov, Tetras kardinálov a ďalších obyvateľov takých čiernych riek, ako je brazílske Rio Negro. Vo všeobecnosti sa koncentrácia humínových látok výrazne zvyšuje v obdobiach nadmerných zrážok a/alebo záplav (napr. „obdobie dažďov“), čo je tiež obdobie, keď sa ryby v mnohých riečnych systémoch neresia. Pridanie Brightwell Aquatics Shrimp BlackWaterClear do akvária mierne okyslí vodu a mierne ju zafarbí v priamej korelácii s použitou dávkou, objemom vody v celom systéme akvária a použitou metódou (metódami) chemickej filtrácie. ; vo všeobecnosti platí, že čím väčšia je použitá dávka, tým výraznejšia bude zmena zafarbenia vody. Shrimp BlackWaterClear tiež zmäkčuje vodu v dôsledku prirodzeného chelatačného pôsobenia humínových látok. Toto všetko sú dôležité environmentálne a/alebo chemické podnety, ktoré ryby využívajú na začiatok trenia.

Návod na použitie

Chemické filtračné médiá, ktoré agresívne absorbujú organický materiál (ako sú makroporézne živice), rýchlo extrahujú humínové látky z akváriovej vody, čo je užitočné pri pokuse o elimináciu týchto látok, ale inak sa tomu treba pri dávkovaní tohto produktu vyhnúť. Aktívne uhlie má na tento účel obmedzenú účinnosť, takže môže zostať.

Základné: Pridajte 2 ml (1 pumpa, ak je vybavená pumpou, alebo 2 závity na uzávere) krevety BlackWaterClear na 17 až 35 litrov akváriovej vody dvakrát týždenne; potom zvýšte dávku v závislosti od vnímanej potreby živín kreviet, rýb a rastlín. Ak je to potrebné, dávka sa môže zvýšiť, aby sa zabezpečila zvýšená biologická dostupnosť určitých živín. Vo všeobecnosti sa odporúča denné, nie týždenné dávkovanie; denné dávkovanie udržuje stabilnejšie a prirodzenejšie prostredie ako dávkovanie týždenne, v ktorom koncentrácie živín prudko stúpajú hneď po dávkovaní a potom postupne klesajú v priebehu týždňa. Na denné dávkovanie pridajte 6 kvapiek na 75 litrov vody denne; upravte objem dávkovania po 3 - 5 týždňoch podľa vzhľadu rastlín, kreviet a rýb a vnímanej potreby živín.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: