Prism Aqua Bac Start 50g

Kód: 5262
Neohodnotené
Značka: Prism
19 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

AquaBac Start obsahuje vysoko aktívne bakteriálne kultúry, ideálne vhodné na spúšťanie a stabilizáciu filtračných systémov vo vodných sladkovodných alebo morských vodách.

Detailné informácie

Podrobný popis

AquaBac Start obsahuje vysoko aktívne bakteriálne kultúry, ideálne vhodné na spúšťanie a stabilizáciu filtračných systémov vo vodných sladkovodných alebo morských vodách. Spolu s uhlíkom je dusík jedným z ústredných stavebných kameňov pre živé organizmy. Nitrifikačné baktérie sú nevyhnutné pre cyklus dusíka vo všetkých ekosystémoch. Dusičnany majú najnižšiu toxicitu spomedzi zlúčenín dusíka. Primárnym cieľom je preto pomocou nitrifikačných baktérií oxidovať všetky zlúčeniny dusíka na dusičnany.

Základné zložky: Sušené vodou aktivovateľné bakteriálne kultúry (Nitrosomonas, Nitrobacter, Nitrospira); fermentovať metabolity.

 Informácie o produkte: AquaBac Start skracuje dobu aktivácie nitrifikačných baktérií a zvyšuje ich účinnosť:

  • pri spustení filtra
  • v prípade nerovnováhy v spektre bakteriálnych druhov v biofilme po poškodení mikroorganizmov medikamentóznou liečbou
  • po vyčistení a výmene alebo čiastočnej výmene filtračného materiálu
  • so zvýšenou expozíciou amoniaku/amoniaku, dusitanov a dusičnanov 

Návod na použitie: Skladujte na chladnom a suchom mieste, nie je potrebná chladnička 

Dávkovanie do sladkej vody: štartovacia dávka (3 dávkovacie lyžice 0,05 ml/10 litrov); (2 dávkovacie lyžice 0,05 ml/10 litrov v deň 8); 1 dávkovacia lyžica 0,05 ml/10 litrov na 15. deň); Osviežujúca dávká (1 dávkovacia lyžica (0,05 ml/10 litrov každých 14 dní), alebo 1/2 dávkovacej lyžice 0,025ml na 10 litrov vody týždenne.

Dávkovanie do morskej vody: V novozriadených akváriách s morskou vodou sa prvé štartovacie dávkovanie uskutoční najskôr 24 hodín po príprave morskej vody, pretože radikály vznikajúce pri procese rozpúšťania by mohli zabíjať baktérie. Morská voda je inhibítorom množenia baktérií, preto použite dvojnásobnú odporúčanú dávku ako sladkú vodu.

Kvalitný produkt vyvinutý a vyrobený v Nemecku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: