Neritina sp. Hair snail

Kód: 4446
Neohodnotené
2 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Základné informácie

  • Chov: ľahký
  • Dorastajú do veľkosti: 1,5 - 2 cm
  • Vek: 4 a viac rokov
  • Správanie: pokojné

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 5 - 9
  • Optimálna teplota: 22 - 28 °C 
  • Optimálne GH: 2 - 50

Veľkosť pri predaji: okolo 1,5 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Charakteristika

Stále obľúbenejší slimák medzi akvaristami. Pri optimálnych podmienkach sa dožíva 4 rokov a viac. Často sa vydáva na hladinu (aj nad hladinu) a nutnosťou je utesniť dobre priestor nad hladinou, inak ju môžeme nájsť mimo akvária, čo má spravidla tragické dôsledky. Na druhú stranu, pokiaľ má v akváriu dobré životné podmienky, neopustí ho ani v prípade, ak je akvárium bez krycieho skla.
Počet slimákov sa spravidla uvádza 1 kus na 60 litrov. Môže ich byť chovaných aj viac, ale je nutné im zaistiť potravu - riasy. Nie je vhodné tohto ulitníka vysádzať do novo zalozených a nezabehnutých nádrží.

Potrava

Konzumujú výhradne riasy všetkých druhov vrátane vláknitých. Rastlinné zvyšky alebo akúkoľvek inú potravu ignorujú (ako možná výnimka bola opakovane pozorovaná konzumácia vylúhovaného čajového listu a mrkvy). Nepoškodzuje akváriové rastliny. Akonáhle dôjdu riasy, hrozí úhyn (alebo snaha opustiť akvárium).

Rozmnožovanie

Sú to slimáky s oddeleným pohlavím, oplodnenie je vnútorné. Samička môže klásť vajíčka aj niekoľko týždňov potom, čo sa stretla so samčekom. Vajíčka sú biele, vyliahne sa z nich larva, ktorá v prírode putuje riekou do mora, aby sa vyvinula, a potom prilezie späť. Z toho plynie, že keď vám slimáky nakladú malé biele vajíčka, tak nikdy malé slimáky neuvidíte.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie