Brightwell Shrimp FlorinGro+ - Dusík 125ml

Kód: 4889
Neohodnotené
Značka: Brightwell
8 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Brightwell Shrimp FlorinGro+ je dusikaté hnojivo vhodné do akvária s krevetkami

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell Shrimp FlorinGro+ je dusikaté hnojivo vhodné do akvária s krevetkami

Hlavné vlastnosti

  • Bez obsahu medi a bezpečné pre krevety.
  • Koncentrovaný zdroj dusíka, jednej z najdôležitejších rastlinných živín, potrebnej pre rast a dlhodobé zdravie, využívaný predovšetkým pri produkcii nukleových kyselín a bielkovín, tvoriacich až 2 % sušiny rastlinného tkaniva.
  • Dusík je prítomný ako dusičnan, čo je forma vhodná na použitie v akváriách (nepoužívame amoniak, ktorý sa môže premeniť na toxický amoniak v akváriách s pH nad 7,0, ani močovinu, ktorá je zdrojom amoniaku).
  • Obsahuje extrakt z riasy Kelp, ktorý poskytuje prírodné fytohormóny, o ktorých sa zistilo, že podporujú rast a kvitnutie.
  • Formulovaný s využitím rozsiahleho výskumu požiadaviek na živiny vodných rastlín.

Informácie o produkte

Dusík potrebujú rastliny v najväčšom množstve z troch hlavných živín: dusíka, fosforu a draslíka. Dusík je súčasťou všetkých živých buniek a je nevyhnutnou súčasťou metabolických procesov, pri ktorých vznikajú bielkoviny, aminokyseliny, koenzýmy a nukleové kyseliny. Je neoddeliteľnou súčasťou výroby chlorofylu prostredníctvom fotosyntézy, procesu, v ktorom sa svetelná energia využíva na premenu oxidu uhličitého na uhľohydráty, ktoré sa zase používajú na poskytovanie energie pre rast a vývoj. Percentuálny podiel dusíka v akváriách tvorí amoniak a amónium, zložky rybieho odpadu a rozklad molekúl nesúcich dusík, ako je latentne rozpustený a časticový organický materiál, avšak nie vždy to postačuje na splnenie požiadaviek rastlín na dusík. . Najmä v silne vysadených akváriách s intenzívnym osvetlením, suplementáciou CO2 a/alebo minimálnym obsadením rýb sa dusík môže stať obmedzujúcou živinou v raste rastlín; v extrémnych prípadoch môže viesť k chloróze, pri ktorej listy blednú (najmä na starších listoch, ktoré bývajú na okraji). Nedostatok dusíka má tendenciu spôsobiť, že nové listy sú menšie a bledšie ako normálne a celkový rast rastlín je zakrpatený.

Zdroj dusíka používaný vo FlorinGro+ pochádza zo zlúčenín dusičnanov. Zatiaľ čo rastliny nepochybne veľmi efektívne využívajú amónium a zložky močoviny, naše skúsenosti a rozsiahly výskum diktujú, aby tieto zlúčeniny boli vylúčené z FlorinGrō+ v dôsledku jasného nebezpečenstva, ktoré predstavujú pre ryby a iných nerastlinných obyvateľov akvária v akváriu. 

Dusík by mal byť prítomný predovšetkým vo forme dusičnanov a mal by sa udržiavať v koncentrácii nižšej ako 20 ppm. Okrem dusíka sú pre tvorbu chlorofylu dôležité horčík, železo a draslík. Odporúča sa udržiavať celkovú koncentráciu železa 0,05 - 0,10 ppm, koncentráciu horčíka ~ 5 ppm a koncentráciu draslíka 15 - 30 ppm.

Návod na použitie

Pre zrýchlený rast rastlín: Pred použitím prípravok dobre pretrepte. Najúčinnejšou metódou použitia akéhokoľvek iónovo špecifického doplnku je stanovenie koncentrácie iónov v akváriu pred doplnením. Udržujte koncentráciu dusičnanov v rozmedzí 10 - 20 ppm; Neodporúča sa prekročiť 25 ppm dusičnanov v akváriách s rybami, krevetami alebo inými bezstavovcami.

Základné: Najprv použite Shrimp FlorinMulti. Potom na zvýšenie rýchlosti rastu rastlín pridajte 4 ml (2 pumpičky, ak sú vybavené čerpadlom) tohto produktu na 30 litrov akváriovej vody každý druhý deň alebo podľa potreby.

Pokročilé: Pred doplnením zistite koncentráciu dusičnanov (“[NO3-]”) v akváriu pomocou presnej testovacej súpravy. Každý 1 ml prípravku Shrimp FlorinGrō+ zvýši [NO3-] v 4 litroch vody o 3,5 ppm. Každá pumpa má 2 ml a zvýši koncentráciu o 7 ppm. Ak je počiatočná koncentrácia [NO3-] v akváriu nižšia ako 20 ppm, pridajte tento produkt maximálnou rýchlosťou 2 ml (2 pumpy) na 10 amerických galónov denne, kým sa nedosiahne požadovaná koncentrácia, a potom dávkujte denne alebo týždenne podľa potreby ( Pozri nižšie). Vždy sa snažte udržiavať [NO3-] v rozsahu +/-2 ppm.

Ak chcete určiť rýchlosť dávkovania tohto produktu po dosiahnutí požadovaného [NO3-], zmerajte dennú rýchlosť príjmu dusičnanov (tj zníženie dusičnanov) vo vašom akváriu meraním koncentrácie [NO3-] v akváriu každý deň v rovnakom čase. počas jedného až dvoch týždňov.

Na určenie denného dávkovania (prednostne pred týždenným dávkovaním) na údržbu dusičnanov: odhadnite objem vody v celom systéme akvária; denný pokles [NO3-] vydeliť 17,5; vynásobte toto číslo objemom vody v systéme, aby ste dostali dennú dávku potrebnú (ml) na udržanie stabilného [NO3-]. Silne vysadené akváriá s intenzívnym osvetlením, suplementáciou CO2 a nízkou až strednou hustotou osadenia rýb pravdepodobne zaznamenajú najdramatickejšie výsledky suplementácie dusíkom. Začnite s nízkou dávkou a podľa potreby ju zvyšujte, ale nepredávkujte sa bez ohľadu na pokušenie to urobiť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: