Brightwell Shrimp FlorinGro+ - Dusík 125ml

Kód: 4889
Neohodnotené
Značka: Brightwell
8 €
Skladom

Brightwell Shrimp FlorinGro+ je dusikaté hnojivo vhodné do akvária s krevetkami

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell Shrimp FlorinGro+ je dusikaté hnojivo vhodné do akvária s krevetkami

Hlavné vlastnosti

  • Bez obsahu medi a bezpečné pre krevety.
  • Koncentrovaný zdroj dusíka, jednej z najdôležitejších rastlinných živín, potrebnej pre rast a dlhodobé zdravie, využívaný predovšetkým pri produkcii nukleových kyselín a bielkovín, tvoriacich až 2 % sušiny rastlinného tkaniva.
  • Dusík je prítomný ako dusičnan, čo je forma vhodná na použitie v akváriách (nepoužívame amoniak, ktorý sa môže premeniť na toxický amoniak v akváriách s pH nad 7,0, ani močovinu, ktorá je zdrojom amoniaku).
  • Obsahuje extrakt z riasy Kelp, ktorý poskytuje prírodné fytohormóny, o ktorých sa zistilo, že podporujú rast a kvitnutie.
  • Formulovaný s využitím rozsiahleho výskumu požiadaviek na živiny vodných rastlín.

Informácie o produkte

Dusík potrebujú rastliny v najväčšom množstve z troch hlavných živín: dusíka, fosforu a draslíka. Dusík je súčasťou všetkých živých buniek a je nevyhnutnou súčasťou metabolických procesov, pri ktorých vznikajú bielkoviny, aminokyseliny, koenzýmy a nukleové kyseliny. Je neoddeliteľnou súčasťou výroby chlorofylu prostredníctvom fotosyntézy, procesu, v ktorom sa svetelná energia využíva na premenu oxidu uhličitého na uhľohydráty, ktoré sa zase používajú na poskytovanie energie pre rast a vývoj. Percentuálny podiel dusíka v akváriách tvorí amoniak a amónium, zložky rybieho odpadu a rozklad molekúl nesúcich dusík, ako je latentne rozpustený a časticový organický materiál, avšak nie vždy to postačuje na splnenie požiadaviek rastlín na dusík. . Najmä v silne vysadených akváriách s intenzívnym osvetlením, suplementáciou CO2 a/alebo minimálnym obsadením rýb sa dusík môže stať obmedzujúcou živinou v raste rastlín; v extrémnych prípadoch môže viesť k chloróze, pri ktorej listy blednú (najmä na starších listoch, ktoré bývajú na okraji). Nedostatok dusíka má tendenciu spôsobiť, že nové listy sú menšie a bledšie ako normálne a celkový rast rastlín je zakrpatený.

Zdroj dusíka používaný vo FlorinGro+ pochádza zo zlúčenín dusičnanov. Zatiaľ čo rastliny nepochybne veľmi efektívne využívajú amónium a zložky močoviny, naše skúsenosti a rozsiahly výskum diktujú, aby tieto zlúčeniny boli vylúčené z FlorinGrō+ v dôsledku jasného nebezpečenstva, ktoré predstavujú pre ryby a iných nerastlinných obyvateľov akvária v akváriu. 

Dusík by mal byť prítomný predovšetkým vo forme dusičnanov a mal by sa udržiavať v koncentrácii nižšej ako 20 ppm. Okrem dusíka sú pre tvorbu chlorofylu dôležité horčík, železo a draslík. Odporúča sa udržiavať celkovú koncentráciu železa 0,05 - 0,10 ppm, koncentráciu horčíka ~ 5 ppm a koncentráciu draslíka 15 - 30 ppm.

Návod na použitie

Pre zrýchlený rast rastlín: Pred použitím prípravok dobre pretrepte. Najúčinnejšou metódou použitia akéhokoľvek iónovo špecifického doplnku je stanovenie koncentrácie iónov v akváriu pred doplnením. Udržujte koncentráciu dusičnanov v rozmedzí 10 - 20 ppm; Neodporúča sa prekročiť 25 ppm dusičnanov v akváriách s rybami, krevetami alebo inými bezstavovcami.

Základné: Najprv použite Shrimp FlorinMulti. Potom na zvýšenie rýchlosti rastu rastlín pridajte 4 ml (2 pumpičky, ak sú vybavené čerpadlom) tohto produktu na 30 litrov akváriovej vody každý druhý deň alebo podľa potreby.

Pokročilé: Pred doplnením zistite koncentráciu dusičnanov (“[NO3-]”) v akváriu pomocou presnej testovacej súpravy. Každý 1 ml prípravku Shrimp FlorinGrō+ zvýši [NO3-] v 4 litroch vody o 3,5 ppm. Každá pumpa má 2 ml a zvýši koncentráciu o 7 ppm. Ak je počiatočná koncentrácia [NO3-] v akváriu nižšia ako 20 ppm, pridajte tento produkt maximálnou rýchlosťou 2 ml (2 pumpy) na 10 amerických galónov denne, kým sa nedosiahne požadovaná koncentrácia, a potom dávkujte denne alebo týždenne podľa potreby ( Pozri nižšie). Vždy sa snažte udržiavať [NO3-] v rozsahu +/-2 ppm.

Ak chcete určiť rýchlosť dávkovania tohto produktu po dosiahnutí požadovaného [NO3-], zmerajte dennú rýchlosť príjmu dusičnanov (tj zníženie dusičnanov) vo vašom akváriu meraním koncentrácie [NO3-] v akváriu každý deň v rovnakom čase. počas jedného až dvoch týždňov.

Na určenie denného dávkovania (prednostne pred týždenným dávkovaním) na údržbu dusičnanov: odhadnite objem vody v celom systéme akvária; denný pokles [NO3-] vydeliť 17,5; vynásobte toto číslo objemom vody v systéme, aby ste dostali dennú dávku potrebnú (ml) na udržanie stabilného [NO3-]. Silne vysadené akváriá s intenzívnym osvetlením, suplementáciou CO2 a nízkou až strednou hustotou osadenia rýb pravdepodobne zaznamenajú najdramatickejšie výsledky suplementácie dusíkom. Začnite s nízkou dávkou a podľa potreby ju zvyšujte, ale nepredávkujte sa bez ohľadu na pokušenie to urobiť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie