Neonka čierna - Hyphessobrycon herbertaxelrodi

Kód: 4441
Akcia
1 hodnotenie
1 € –30 %
f1bf9a5f18e7d84cc53de065fb94dbc9
1 € –30 % 0,70 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Neonka čierna - Hyphessobrycon herbertaxelrodi je čulá, spoločenská, nenáročná rybka.

Základné informácie

  • Chov: ľahký
  • Dorastajú do veľkosti: 3-4 cm

Parametre vody

  • Optimálny rozsah pH: 5,5 - 7,5
  • Optimálna teplota: 23 - 27 °C 
  • Optimálne GH: 5 - 15

Veľkosť pri predaji: 2,5 - 3 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Neonka čierna - Hyphessobrycon herbertaxelrodi nepatrí k rodu neoniek (Paracheirodon), aj keď sa tak volá. Je to čulá, spoločenská, nenáročná rybka. Jej najčastejší pobyt je priamo pod hladinou, kde sa rada naháňa s prúdom od filtra. Tieto rybky sa dobre znášajú s tetrami cisárskymi a ďalšími tetrovitými rybkami

Správanie 

Čulá, spoločenská, hejnová ryba

Potrava

Živé, mrazené (buchanky, artémia, patentky, dafnie, nitenky) a vločkové. Potravu prijíma z hladiny aj stĺpca, nie však z dna.

Pohlavie

Samček je vždy štíhlejší. Samička je silnejšia a výrazne plnšia v brušku.

Rozmnožovanie

Malá nádrž s objemom 10 až 15 litrov, bez piesku s vloženými jemnolistými rastlinami alebo s trecím roštom bez rastlín. Je nutné zachovať sterilnú čistotu prostredia. Voda mäkká, 4 – 8° dGH (dažďová, snehová, z toniek). Slabo kyslá, najlepšie 5,9 až 6,2 pH. Teplota je 26 °C. Na trenie sú najvhodnejšie jednoročné rybky. Samček môže byť aj starší. Nie každý samček je však na trenie vhodný. Pary neoniek čiernych sa netrú príliš vehementne a sú náročnejšie na výber partnera. Pri chove v kŕdli sa však neónky čierne často trú v spoločenskom akváriu a aj vo vode na chov nevhodné. Najvhodnejším obdobím na trenie je november až máj. Po 8 až 10 dňoch je možné rovnaký pár znovu nasadiť do trenia. Po trení je nutné chovný pár ihneď odloviť z vytieracej nádrže (ak má možnosť začne požierať ikry). Ikry sú sklovite priehľadné, drobné a chúlostivé na svetlo. Preto je potrebné nádrž zatieniť. Aj silnejší otras im škodí. Z jedného trenia je asi 100 až 200 ikier. Poter sa liahne za 24 hodín a piaty deň sa začne rozplávať. Vývoj mladých rybiek je problematický, pretože v prvých piatich dňoch po rozplávaní potrebujú jemnú živú potravu (planktón), než zvládnu uloviť buchanky a perloočky. Do dvoch mesiacov je poter veľmi chúlostivý na prelovovanie. Tre sa pri 26 ° C vo veľmi mäkkej vode. Ikry sa vyvíjajú v šere.

Znášanlivosť

Spoločenská, mierumilovná, kŕdľová rybka. Správajte ju spolu s rovnako mierumilovnými rybami. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie