Brightwell ShrimpPrep 250ml

Kód: 5842
Neohodnotené
Značka: Brightwell
12 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Brightwell ShrimpPrep bezpečne odstraňuje chlór, chlóramíny a amoniak a detoxikuje ťažké kovy z vody.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell ShrimpPrep bezpečne odstraňuje chlór, chlóramíny a amoniak a detoxikuje ťažké kovy z vody.

Hlavné vlastnosti

  • Bez obsahu medi, určený pre sladkovodné krevety, bezpečný aj pre všetky sladkovodné ryby, rastliny a bezstavovce.
  • Odstraňuje chlóramíny, chlór, amoniak a dusitany prítomné vo vode z vodovodu a/alebo akváriovej vode.
  • Detoxikuje ťažké kovy, ako je meď, a robí vodu okamžite bezpečnou na použitie.
  • Bezpečné na použitie priamo v sladkovodných akváriách
  • Bez fosfátov a kremičitanov.

Informácie o produkte

Shrimp Prep sa môže použiť na prípravu vody na použitie v akváriách (napríklad pri výmene vody alebo náhrade vody stratenej pri odparovaní), ako aj počas časových období, keď sa koncentrácia (koncentrácie) amoniaku a/alebo dusitanov stáva merateľným (amoniak a koncentrácie dusitanov by mali zostať nemerateľné v zavedených akváriách s vyspelou biologickou filtráciou, s výnimkou období, keď sa do systému pridávajú nové živočíchy alebo sa z nejakého dôvodu zvyšuje koncentrácia rozpusteného organického materiálu).

Shrimp Prep nie je mienený ako náhrada za udržiavanie adekvátneho filtračného zariadenia/metód alebo starostlivosti o ne, avšak podľa potreby ho možno využiť pri prevencii amoniaku alebo dusitanov spôsobujúcich podráždenie citlivých obyvateľov akvária. Vyvážené akvárium je akvárium, v ktorom sa rýchlosť vstupu organického materiálu do systému zhoduje s rýchlosťou ich odstraňovania; je prirodzené, že systém sa po pridaní nových živočíchov a narušení biologickej filtrácie, napríklad pri zmene stravovacích návykov a pod. na krátky čas dostane do nerovnováhy, avšak v priebehu niekoľkých dní by sa mal systém opäť dostať do rovnováhy.

Ak sú koncentrácie amoniaku alebo dusitanov trvalo merateľné pomocou kvalitnej testovacej súpravy, otestujte zdrojovú vodu (t. j. vodu z vodovodu alebo vodu z čistiacej jednotky (ak je to potrebné)) na prítomnosť týchto látok.

Ak nie sú prítomné, môže byť opodstatnené zníženie rýchlosti vstupu organického materiálu, zvýšenie filtračnej kapacity alebo dokonca presun obyvateľov do väčšieho systému. Chronické hladiny amoniaku a dusitanov môžu postupne oslabiť ryby, krevety a iné bezstavovce, čo často vedie k chorobe a potenciálne smrti.

Návod na použitie

Na úpravu vody z vodovodu na okamžité použitie v akváriu: Pridajte 4 ml (2 pumpy) tohto produktu na 30 litrov akváriovej vody. Shrimp Prep ošetrí až 6 ppm chlóru, 3 ppm chlóramínov alebo 1 ppm amoniaku a detoxikuje ťažké kovy.

Ošetrenie akváriovej vody v núdzových situáciách: Stanovte koncentráciu amoniaku v akváriu pomocou presnej súpravy na testovanie amoniaku s činidlom na báze salicylátu amónneho. Pridajte 4 ml (2 pumpy) na 30 litrov vody v akváriu na 1 ppm amoniaku meraného na testovacej súprave. Nechajte uplynúť 10 minút, potom znova otestujte koncentráciu amoniaku v akváriu a v prípade potreby zopakujte pokyny na ošetrenie.

Testovanie na amoniak: Pri používaní tohto produktu sa uistite, že meriate amoniak pomocou testovacej súpravy obsahujúcej činidlo salicylát amoniaku namiesto Nesslerovho činidla; Nesslerovo činidlo poskytne nesprávny pozitívny údaj o amoniaku v dôsledku spôsobu, akým činidlo interaguje s aktívnymi zložkami prípravku Shrimp Prep.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: