Brightwell NeoTiger KH+/GH+ 125ml

Kód: 4873
Neohodnotené
Značka: Brightwell
10,60 €
Skladom

Brightwell NeoTiger KH+/GH+ 125ml vytvára minerálnu rovnováhu v čistenej (RO/DI) a mäkkej vode pre krevety a sladkovodné akváriá

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell Shrimp Line Caridina GH+ vytvára minerálnu rovnováhu v čistenej (RO/DI) a mäkkej vode pre krevety a sladkovodné akváriá

Hlavné vlastnosti

  • Vytvára optimálnu minerálnu rovnováhu vo vode, ktorá bola zbavená minerálov (napr. reverzná osmóza, deionizácia atď.) alebo je mimoriadne mäkká (napr. studničná voda v zalesnených oblastiach) pre všetky sladkovodné akváriá s krevetami, ako aj pre akváriá sladkovodných biotopov s pôvodnými rybami do zalesnených a/alebo riečnych biotopov.
  • Poskytuje priaznivý pomer draslíka, vápnika, horčíka a sodíka, prvkov, ktoré sú životne dôležité pre celkové zdravie a osmoreguláciu rýb, bezstavovcov a mnohých vodných rastlín.
  • Môže sa použiť na stanovenie parametrov vody, ktoré prispievajú k chovu sladkovodných rýb, rastlín a bezstavovcov v akváriách naplnených čistenou vodou, na doplnenie vyčerpaných koncentrácií prvkov v akváriách, v ktorých sa voda mení len zriedka, a na obnovenie prospešných koncentrácií minerálov v akváriách po veľkých zmenách vody.
  • Vytvorený s využitím rozsiahlych údajov o iónovom zložení riečnej vody z niekoľkých tropických zalesnených oblastí, ktoré majú veľký význam pre akváriové chovy.

 

Informácie o produkte

Krevety a iné bezstavovce a vodné rastliny vyžadujú prítomnosť špecifických prvkov vo vode, ktoré napomáhajú osmotickej rovnováhe a zabezpečujú správnu biochemickú funkciu, čo prispieva k celkovému dlhodobému zdraviu a prežitiu. Receptúra ​​Caridina GH+ je zostavená na základe najnovších výskumov v oblasti vodného hospodárstva. Vápnik je potrebný na zrážanie krvi, tvorbu kostí a niekoľko metabolických procesov u rýb a je potrebný pre stabilitu/permeabilitu bunkovej steny a enzymatické procesy v rastlinách.

Draslík a sodík sú mimoriadne dôležité pre vodné živočíchy, pretože sú potrebné pre správne neurologické a svalové fungovanie. Draslík je tiež potrebný na syntézu bielkovín, rovnováhu vody a náboja a aktiváciu enzýmov v rastlinách.

Horčík je súčasťou chlorofylu a využíva sa pri aktivácii enzýmov.

Síra je súčasťou bielkovín a koenzýmov, ktoré sa podieľajú na využití živín a raste. Kremík, ako oxid kremičitý, je dôležitou zložkou rastlinných buniek, pomáha zvyšovať ich silu a zlepšuje rast koreňov a pôsobí ako tlmič proti posunu pH.

Všimnite si, že TDS a GH nemerajú rovnaké koncentrácie iónov, a preto nemusia mať nevyhnutne priamu konverziu; GH súvisí so súčtom dvojmocných katiónov (predovšetkým vápnika a horčíka) v roztoku, zatiaľ čo TDS (celkové množstvo rozpustených pevných látok) meria koncentráciu vodivých iónov v roztoku. Tieto informácie sa poskytujú len na referenčné účely. Vo všeobecnosti majú vodné biotopy nachádzajúce sa v zalesnených oblastiach relatívne nízku koncentráciu rozpustených anorganických látok, a preto sú aj všeobecná tvrdosť a TDS nízke.

Návod na použitie

Ak chcete určiť optimálny rozsah GH a/alebo TDS, pozrite si referenčnú tabuľku so zoznamom požiadaviek na chémiu vody u kreviet, rýb a/alebo rastlín. Nezabudnite upraviť pH a teplotu vody pred jej pridaním do akvária so živými organizmami. Tento produkt je určený pre krevety krevety rodu Neocaridina a tzv. Tiger Shrimp.

Na zvýšenie GH/TDS v zabehnutom akváriu: Dávkujte až 4 ml (2 pumpičky) NeoTiger KH+/GH+ na 75 litrov vody za hodinu, kým sa nedosiahne požadovaná hodnota GH/TDS. Zmeny chemického zloženia vody, bez ohľadu na nastavovaný parameter, by sa mali vždy vykonávať postupne, a nie rýchlo.

Pri príprave vody na výmenu vody: Na každých 75 litrov vody z reverznej osmózy alebo deionizovanej vody, ktoré sa majú vymeniť, pridajte 2 ml (~ 1 pumpička) NeoTiger KH+/GH+ a dôkladne premiešajte, aby sa GH zvýšilo o 1 stupeň a KH o 0,57 stupňa.

Pri príprave vody pre nové akvárium: Pred pridaním živých organizmov do akvária vždy upravte chemické zloženie vody. Ak zakladáte akvárium s rastlinami a umiestňujete rastliny do substrátu pred úplným naplnením akvária, pred pridaním upravte GH, KH, pH a teplotu vody v samostatnej nádobe (napr. vo veľkom, čistom vedre alebo vani). to do akvária. Nepridávajte do akvária veľké množstvo demineralizovanej vody a potom sa nepokúšajte upraviť chemické zloženie vody, pretože to bude pre obyvateľov stresujúce. Pomocou pokročilých pokynov vypočítajte množstvo NeoTiger KH+/GH+, ktoré bude potrebné na dosiahnutie požadovanej zmeny GH/TDS v objeme použitej vody.

Pokročilé pokyny: Každý 1 ml NeoTiger KH+/GH+ zvýši GH a KH v 10 litroch  vody o 1 dGH a 0,57 dKH. Každá pumpička má 2 ml.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: