Brightwell FlorinBacter 7 250ml

Kód: 5841
Neohodnotené
Značka: Brightwell
14 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Brightwell FlorinBacter 7  je kompletná biokultúra pre všetky sladkovodné krevety a sladkovodné ryby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brightwell FlorinBacter 7 je kompletná biokultúra pre všetky sladkovodné krevety a sladkovodné ryby.

Hlavné vlastnosti

 • Bez obsahu medi a bezpečné pre krevety.
 • Suspenzia nepatogénnych aeróbnych a anaeróbnych mikróbov, ako aj prírodných enzýmov, špeciálne navrhnutých na vytvorenie biologickej filtrácie v nových akváriách a na zvýšenie rýchlosti nitrifikácie, denitrifikácie a degradácie organického odpadu prostredníctvom úplnej remineralizácie živín.
 • Špeciálne vyvinutý pre použitie v krevetkáriách
 • Obzvlášť užitočné v sladkovodných akváriách s vysokou hustotou populácie kreviet alebo rýb.
 • Hlavné výhody:
  1. Redukcia organických zlúčenín na živiny, ktoré podporujú rast rastlín.
  2. Zvýšená čírosť vody.
  3. Znížený zápach akvária.
  4. Rýchla redukcia organického uhlíka, amoniaku, dusitanov, dusičnanov a fosforečnanov.
  5. Trávenie nezjedenej/nestrávenej potravy, výkalov, detritu a iného latentného organického materiálu, výsledkom čoho je čistejší a zdravší substrát akvária (bez nutnosti fyzického čistenia alebo narušovania substrátu).
  6. Výrazne znížená produkcia sírovodíka.
  7. Zvýšenie koncentrácie rozpusteného kyslíka.
  8. Obmedzuje dostupnosť už existujúceho fosfátu pre nežiaduce formy rias a siníc.
 • Dodáva sa v stave pozastavenej animácie pre maximálnu životnosť.
 • Navrhnuté s využitím rozsiahlych údajov zostavených mikrobiológmi.

Informácie o produkte

Koncentrácia rozpustených a časticových organických materiálov v akomkoľvek vodnom prostredí môže mať významný vplyv na celkový vzhľad, ako aj na zdravie organizmov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Prostredie s relatívne nízkym obsahom živín sa vyznačuje vysokou čistotou vody, nedostatkom nepríjemných zápachov a absenciou mikrorias a siníc; je to kolektívne dôsledok nedostatku dostupného odpadu na báze dusíka, fosforu a uhlíka. Akváriá, ktoré sú relatívne bohaté na dostupné živiny, majú vlastnosti opačné, ako je uvedené vyššie, a zvyčajne nie sú žiaduce kvôli výslednému vzhľadu systému a ťažkostiam s udržiavaním zdravých obyvateľov akvária.

Brightwell Aquatics Shrimp FlorinBacter7 je selektívny komplex mimoriadne účinných mikróbov a enzýmov, ktorý rýchlo znižuje koncentrácie organického dusíka, amoniaku, dusitanov, dusičnanov, fosforečnanov a organického uhlíka v sladkovodných ekosystémoch, čo vedie k výrazne zlepšenej kvalite vody; lepšia kvalita vody zvyčajne vedie k zdravším obyvateľom akvária.

Použitie ShrimpFlorinBacter7 nezmierňuje požiadavku na pravidelnú čiastočnú výmenu vody, ktorá pomáha udržiavať správnu koncentráciu prvkov, ktoré sú životne dôležité pre dlhodobé zdravie a prežitie obyvateľov akvária. Žiadny produkt, bez ohľadu na nezmyselné marketingové tvrdenia výrobcu, to nedokáže. Akvárium je živý ekosystém a vyžaduje si náležitú starostlivosť zo strany akvaristu; pravidelná čiastočná výmena vody tvorí veľkú časť tejto starostlivosti.

Návod na použitie

Pred použitím produkt dobre pretrepte. Pred pridaním do akvária zmiešajte príslušné množstvo ShrimpFlorinBacter7 (pozri nižšie) s 250 ml (~8 fl. oz.) akvarijnej vody v čistej nádobe.

Predávkovanie ShrimpFlorinBacter7 výrazne nezvýši účinnosť produktu, ani rýchlosť, s akou spôsobuje zmeny v akváriách. Nasledujúce odporúčania vychádzajú z rozsiahleho testovania a prinesú najlepšie výsledky vo väčšine akvárií.

Akváriá so stredným až vysokým obsahom živín alebo nasadzovanie biologickej filtrácie v nových akváriách: Na efektívne zníženie koncentrácie dostupných živín a odpadového materiálu vo všetkých sladkovodných akváriách pridajte 6 ml (3 pumpy, ak sú vybavené pumpou) produktu na 35 litrov akváriovej vody denne počas prvých dvoch týždňov používania; vplyv, ktorý má Shrimp FlorinBacter7 na akvárium, je najzreteľnejší v tomto období. Po pridaní do akvárií vypnite UV sterilizáciu a/alebo ozonizáciu na dobu 4 hodín. Znateľný rozdiel v čírosti vody je zvyčajne viditeľný do 30 minút po podaní. Postupujte podľa rovnakých pokynov pre založenie nového akvária. Potom prejdite na dávkovanie s nízkym obsahom živín (nižšie).

Stabilné systémy s nízkym obsahom živín: Na udržanie nízkej koncentrácie dostupných živín v sladkovodných akváriách pridajte 2 ml (1 pumpa, ak je vybavená pumpou, alebo 2 závity na uzávere) produktu na 30 litrov akváriovej vody raz alebo dvakrát  týždenne. Najlepšie je nechať UV sterilizáciu a/alebo ozonizáciu vypnutú po dobu 4 hodín po pridaní do akvária 

Skladovanie: Hoci produkt nevyžaduje chladenie a môže vydržať skladovanie pri izbovej teplote, pre najlepšiu životnosť a najvyššiu účinnosť uchovávajte v chladničke pri teplote 10 stupňov C. Nezmrazujte!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: