Caridina Cantonensis var. Super Crystal Red Santa

Kód: 5264
Akcia
4 hodnotenia
4 € –10 %
santa 1
4 € –10 % 3,60 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Vyšlachtený druh z krevetky Crystal Red

Chov: stredne náročný

Parametre vody:
Optimálny rozsah pH: 6.0 - 6.8
Optimálna teplota: 20 - 22 °C 
Optimálne GH: 3 - 6
Optimálne KH: 0 - 2
Optimálne TDS: 120 - 150 ppm

Veľkosť pri predaji: 1 - 1,50 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Starostlivosť 
Pokiaľ ide o parametre vody, sú krevetky Caridina stredne náročné, obľubujú najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je pH, KH, GH, TDS a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre krevetky prudko jedovatá. Caridiny potrebujú vodu s pH nižšou ako je neutrálna optimálne okolo hodnoty 6,5 alebo mierne nižšej. Rovnako GH by nemala prekročiť 6 a klesnúť pod 3. Uhličitanová tvrdosť KH sa odporúča v rozsahu 0-2, a to všetko pri zachovaní TDS 120 - 150 ppm.

Pri chove týchto kreviet sa odporúča použitie reverznej osmózy a remineralizácia vody špeciálnymi soľami pre krevety rodu Caridina a zároveň použitie aktívneho substrátu, ktorý znižuje PH na optimálne hodnoty.

Rozmnožovanie
Chov v domácom akváriu závisí od udržania parametrov vody. Pokiaľ udržujete optimálne parametre vody v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu budú sa vám množiť.

Správanie 
Krevetky Caridina sú veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

Parametre vody:
Optimálny rozsah pH: 6.0 - 6.8
Optimálna teplota: 20 - 22 °C 
Optimálne GH: 3 - 6
Optimálne KH: 0 - 2
Optimálne TDS: 120 - 150 ppm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: