Neocaridina Davidi var. Yellow

Kód: 55
€2,50
Skladom

Vedecký názov: Neocaridina davidi var. Yellow
Ďalšie vedecké názvy: Neocaridina heteropoda, Neocaridina denticulata sinensis
Všeobecný názov: Krevety žlté / Yellow Shrimp
Ďalší spoločný názov: krevety Golden Line, krevety Golden Line, krevety 24k Gold
 
Temperament: Pokojný
Chov: ľahký
Úroveň starostlivosti: ľahká
Pôvod: Japonsko / východná Ázia
Nájdené vo voľnej prírode: Nie
 
Parametre vody
Rozsah pH: 6,8 - 8,0 
Teplotný rozsah: 18 - 27 C / Ideálna teplota: 18 - 22 C
Rozsah GH: 5 - 12 
Rozsah KH: 3 - 8 KH 
Rozsah TDS: 150 - 250
Celková tvrdosť vody: až 20 ° DGH
Uhličitanová tvrdosť: až do 12 ° dH
Životnosť: 1 - 2 roky 

Detailné informácie

Podrobný popis

História Yellow Shrimp /Žlté Krevetky/
Žlté Krevetky sú pomerne nedávnou farebnou variáciou divého heteropodu Neocaridina. Táto farebná variácia bola pôvodne vyšľachtená v Nemecku.

Starostlivosť o Yellow Shrimp /Žlté Krevetky/
Starostlivosť o Krevety žlté je presne rovnaká ako v prípade krevetiek Red Cherry. Pokiaľ ide o parametre vody, sú nenáročné, oľubuju najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je pH, KH, GH a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre Žlté Krevetky prudko jedovatá.

Charakteristika Yellow Shrimp /Žlté Krevetky/
Tieto krevetky sú vynikajúce ku kontrole akváriových rias, a to najmä keď sa chovajú vo väčších skupinách, často je potrebné doplniť stravu krevetiek o doplnkové krmivo a nespoliehať sa len na riasy. Vhodné je krmivo určené na kŕmenie rýb a vodných bezstavovcov. Rovnako ako krmivo pre tento druh krevetiek  je skvelá zelenina, ktorá bola dôkladne očistená, listy stromov ako Jelša, Mandľovník, alebo ja šišky. Je potrebné si uvedomiť, že v biotope, v ktorom sa krevetk prirodzene vyskytujú sa na dne nachádza lístie a ďalšie produkty stromov, a preto je ich potrebné využiť aj v akváriu.

Chov Yellow Shrimp /Žlté Krevetky/
Chov žltých kreviet v domácom akváriu je pomerne jednoduchý. Pokiaľ je v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu zrelý samec a samica, budú sa množiť. Samec žltých krevetiek je menší a trochu menej farebný, zatiaľ čo samice sú väčšie a majú hlbšie a sýtejšie farby.

Správanie Yellow Shrimp /Žlté Krevetky/
Krevetky Yello Shrimp je veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

Osobitné poznámky
Rovnako ako u všetkých vodných bezstavovcov je dôležité zabezpečiť, aby sa do akvária nedostala meď. Meď je toxická pre všetky trpasličie krevetky. Mnoho liekov a hnojív obsahuje zvýšenú hladinu medi, preto sa neodporúča medikovať, alebo hnojiť akvárium výrobkami s obsahom mede.