Caridina Mariae var. Blue Tiger

Kód: 366
€4
Skladom

Vedecký názov: do roku 2014  Caridina cf. cantonensissp. “Blue Tiger”, od roku 2014 Caridina mariae 

Temperament: Pokojný
Chov: Stredne náročný
Úroveň starostlivosti: Stredne náročný
 
Parametre vody
Optimálny rozsah PH: 7.2 - 7.4 (6.5 - 8) 
Optimálna teplota: 19 - 24 C  
Optimálne GH: 6 - 8 mg/L (4 - 10)
Optimálne KH: 2 - 4 mg/L (1 - 8)
Optimálne TDS: 180 - 220 ppm (100 - 300)
Životnosť: 1 - 2 roky Veľkosť: 2,5 - 3 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Starostlivosť 
Pokiaľ ide o parametre vody, sú ná stredne náročné, obľubujú najmä stabilné prostredie v akváriu. Preto je potrebné sa vyvarovať častým a výrazným zmenám v parametroch vody ako je PH, KH, GH, TDS a teploty. Určite je potrebné dávať veľký pozor na kovy v akváriu, kedy napríklad meď je pre krevetky prudko jedovatá. 

Charakteristika
Tieto krevetky sú vynikajúce ku kontrole akváriových rias, a to najmä keď sa chovajú vo väčších skupinách, často je potrebné doplniť stravu krevetiek o doplnkové krmivo a nespoliehať sa len na riasy. Vhodné je krmivo určené na kŕmenie rýb a vodných bezstavovcov. Rovnako ako krmivo pre tento druh krevetiek  je skvelá zelenina, ktorá bola dôkladne očistená, listy stromov ako Jelša, Mandľovník, alebo ja šišky. Je potrebné si uvedomiť, že v biotope, v ktorom sa krevetk prirodzene vyskytujú sa na dne nachádza lístie a ďalšie produkty stromov, a preto je ich potrebné využiť aj v akváriu.

Rozmnožovanie
Chov v domácom akváriu závisí od udržania parametrov vody. Pokiaľ udržujete optimálne parametre vody v dobre zavedenom a dobre udržiavanom akváriu zrelý samec a samica, budú sa množiť. 

Správanie 
Krevetky Caridina mariae sú veľmi neagresívnym a pokojným druhom trpasličích kreviet. Sú veľmi aktívne a často ich môžeme pozorovať ako hľadajú riasy na rastlinách, dekoráciách a v substráte. 

Aklimatizácia krevetiek:

1. Otvorte veko balíka a cca 20 minút nechajte krevetky sa aklimatizovať pri izbovej teplote 

2. Po 20 minútach vyberte sáčky s krevetkami a nechajte ich 15 minút plávať na hladine akvária. Vypnite osvetlenie

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou  v sáčku.  A nechajte krevetky pomaly vyplávať do vášho akvária.

4. Po 30 minútach zapnite osvetlenie.