AQUAGROWER Phosphorus Macro 500ml

Kód: 610
Neohodnotené
Značka: AquaGrower
8 €
Skladom

Stabilizované, vysoko koncentrované hnojivo obsahujúce fosforečnany a draslík pre rastlinná akvária.

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis výrobcu: Hnojivo obsahuje fosfor vo forme fosforečnanov pre zaistenie ideálneho rastu všetkých rastlín v akváriu. Fosforečnany sa výrazne podieľa na rýchlosti rastu rastlín. Obzvlášť vhodné pre nádrže s malým množstvom rýb. Dodávanie fosforečnanov nespôsobuje rast rias, ale naopak podporí rastliny v ich vitálnym raste, čo môže výrazne pomôcť v boji proti riasam.

Nedostatok fosfátov sa prejavuje tmavnutím a predčasným opadaním starších listov. Medzi ďalšie prejavy patrí pomalý alebo pozastavený rast a výraznejší rast zelenej bodkovaného riasy na listoch rastlín. Na okrajoch starších listov niektorých rastlín sa môžu objaviť chlorózy (odumieranie tkanív listov medzi žilkami).

Pre úplné hnojenie odporúčame používať tento produkt podľa potreby spoločne s hnojivami Micro Complex, Macro Nitrogen, Macro Potassium a Macro Magnesium.

dávkovanie:

Dávkujte podľa potreby a štýlu akvária. Do silne osvetlené rastlinné nádrže s dodávaným CO2 by sme mali týždenne pridať približne 1,4 - 3,5 mg / l fosfátov, tzn. 7 - 18 ml týždenne (1 - 2,5 ml denne) do 100 l akváriovej vody.

Do bežných rastlinných nádrží bez pridávania CO2 pridávame vzhľadom na množstvo rýb 0,2 - 1 mg / l fosfátov, tzn. 1 - 5 ml týždenne do 100 l akváriovej vody.

Hnojivo odporúčame dávkovať denne pre dosiahnutie stabilných koncentrácií živín v akváriu. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Dávkovanie prispôsobte štýlu a požiadavkám Vašej nádrže.

koncentrácia:

Dávka 4 ml hnojiva dodá do 100 l akváriovej vody 0,8 mg / l fosfátov, 0,33 mg / l draslíka.

Upozornenie:

Pred použitím dobre pretrepte. Uchovávajte v tme, pri izbovej teplote a mimo dosahu detí. Nekombinujte s ďalšími produktmi obsahujúcimi fosfor či fosforečnany. Pri zasiahnutí očí opatrne vypláchnite vodou. Je možná zmena farby v čase bez vplyvu na kvalitu výrobku. Odporúčame výmenu vody každý týždeň.