AQUAGROWER Macro Complex 500ml

Kód: 597
Neohodnotené
Značka: AquaGrower
7 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stabilizované, vysoko koncentrované makroprvkové hnojivo s prídavkom horčíka pre rastlinná akvária.

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis výrobcu: Hnojivo obsahuje dusík vo forme dusičnanov a amónnych iónov vo vzájomnom pomere, fosfor vo forme fosfátov, draslík a horčík. Dodávanie týchto živín priamo ovplyvňuje celkovú vitalitu rastlín, ich rýchlosť rastu a zároveň môže pomôcť v potláčania rastu všetkých zelených rias a siníc.

Nedostatok makroprvkov sa prejavuje predčasným opadaním starších listov, ktoré často najskôr porůstají zelenými riasami. Medzi ďalšie prejavy patrí pomalý alebo pozastavený rast so zmenšenými novými listami. Všetky tieto príznaky bývajú často sprevádzané nekrózami (diery alebo tmavé odumreté škvrny na listoch) a žltnutím starších listov.

Pre úplné hnojenie odporúčame používať tento produkt spoločne s hnojivom Micro Complex.

dávkovanie:

Do silne osvetlených a zarastených nádrží s dodávaným CO2 s výrazným podielom stonkových rastlín (holandská akvária) dávkujte 4 ml hnojiva na 100 l vody v akváriu denne.

Do ostatných rastlinných akvárií s dodávaným CO2 dávkujte 2 - 3 ml hnojiva na 100 l vody v akváriu denne, podľa množstva rastlín a svetla.

Do rastlinných akvárií bez dodávaného CO2 dávkujte 1 ml hnojiva na 100 l vody v akváriu denne.

Hnojivo odporúčame dávkovať denne pre dosiahnutie stabilných koncentrácií živín v akváriu.

koncentrácia:

Dávka 4 ml hnojiva dodá do 100 l akváriovej vody 2,15 mg / l dusičnanov, 0,61 mg / l dusíka, 0,45 mg / l fosfátov, 2,75 mg / l draslíka a 0,15 mg / l horčíka.

Upozornenie:

Pred použitím dobre pretrepte. Uchovávajte v tme, pri izbovej teplote a mimo dosahu detí. Ak je vo vstupnej vode dodávanej do nádrže vyšší podiel (10mg / l a viac) horčíka a / alebo dusičnanov, odporúčame dávkovať jednotlivé makroprvky zvlášť, aby nedošlo k zvýšeným koncentráciám týchto živín v nádrži. Nekombinujte s ďalšími produktmi obsahujúcimi nejaký z makroprvkov. Pri zasiahnutí očí opatrne vypláchnite vodou. Je možná zmena farby v čase bez vplyvu na kvalitu výrobku. Pri dodávaní živín do akvária odporúčame výmenu 40 - 50% vody každý týždeň.

Popis Surpan: Donedávna som používal predovšetkým hnojivo PMDD, vyskúšal som si ale Micro a Macro od Honzu, ktorý si vyvíjal hnojivo mnoho rokov pre potreby svojho holandského akvária, kde má veľmi náročné a citlivé rastliny. Výsledky v mojich dvoch "testovacích" nádržiach boli výborné, skúsil som teda toto hnojivo použiť vo všetkých svojich pätnástich akváriách, na viac ako 160 druhoch nenáročných, ale aj náročných rastlín. Zlepšenie rastu rastlín bolo viditeľné po pár týždňoch, rastlinám nové hnojivo prospelo, niektorým naozaj výrazne. Hnojivá AquaGrower sú vysoko koncentrovaná, je teda nutné pravidelne meniť dostatok vody a neprekračovať stanovené dávkovanie. Je lepšie začať s menšou dávkou a prípadne ju postupne zvyšovať maximálne na určené dávkovanie v tabuľke.